کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

افسانه خان الأمین‌ ، تهمت به شیعه

افسانه خان الأمین‌ ، تهمت به شیعهآیا شیعیان پس از نماز سه بار می‌ گویند: «خان الأمین»؟در پاسخ باید گفت که : آنچه در سؤال آمده است، حاکی از نوعی افترا و دروغ بر پیروان اهل بیت (ع) است. فردی که این نسبت را به شیعه داده- و ذهن پرسشگر را آلوده ساخته است- از ریشه آن آگاه نیست. توضیح این که یهودیان معتقد بودند که رشته نبوت باید در خاندان یعقوب پیوسته بماند و از این خاندان بیرون نرود، ولی آنگاه که پیامبر گرامی (ص) با دلایل قطعی ظاهر شد، به این فکر افتادند که جبرئیل را به خیانت متهم کنند و این شعار را سر دادند: «خان الأمین! خان الأمین! خان الأمین!» یعنی او در وحی الهی خیانت ورزید و به جای آن که نبوت را در فرزندان اسحاق ابقا کند، به فرزندان اسماعیل منتقل کرد و از همین جهت، یهود از دشمنان سر سخت جبرئیل امین هست.

فخر رازی در تفسیر خود می‌نویسد: جامعه یهود، جبرئیل را فرشته عذاب می‌نامند، و درباره او می‌گفتند: خدا به او دستور داده بود که نبوت را در سلسله فرزندان اسرائیل قرار دهد ولی وی آن را به فرزندان اسماعیل داد! اتهام جبرئیل به خیانت مربوط به این گروه است که او را به خیانت در عوض کردن محل نبوت متهم کرده و به عللی او را دشمن می‌شمردند (1) و به دوستی میکائیل تظاهر می‌کردند. قرآن در مقام انتقاد از عقیده آنان می‌ فرماید:

«قُلْ مَنْ کانَ عَدُوّاً لِجِبْریل فانّهُ نَزّلَهُ عَلی قَلْبِکَ بإذْنِ اللّهِ مُصَدّقاً لِما بَیْنَ یَدَیْهِ وَهُدی وَبُشْری لِلْمُؤْمِنین». (2)

«بگو هر کس با جبرئیل دشمن باشد [دشمن خداست]، و او مأموری بیش نیست که به اذن خدا قرآن را بر قلب تو نازل کرده، کتاب‌های پیشین را تصدیق می‌کند، و مؤمنان را هدایت نموده و مایه بشارت است».

اکنون ببینید مطلبی را که یهود با آن بر ضدّ مسلمانان شعار می‌دادند، چگونه برخی از افراد بی‌ تقوا و دشمنان وحدت اسلامی، آن را به شیعه نسبت می‌دهند و می‌گویند: شیعه معتقد است که جبرئیل خیانت کرده و به جای این که علی را به مقام نبوت منصوب کند، آن را به پیامبر اسلام (ص) عطا کرده است!

میلیون‌ها نفر از شیعیان در جهان نماز می ‌گزارند، و از میان آنان حتی یک نفر چنین عبارتی را بر زبان نمی‌آورد، بلکه همه آنها با بلند کردن دست‌ها، سه بار «اللّه اکبر» می‌گویند و بسیاری از آنان، حتی از این که چنین اتهامی بر آنان وارد می‌شود، بی خبرند.

پی نوشت:

1- تفسیر کبیر فخر رازی، ج 3، ص 195، دار احیاء التراث العربی، بیروت.

2- بقره/ 97.

..................

(راهنمای حقیقت - آیت الله جعفر سبحانی)
خان الأمین‌،افسانه خان الأمین‌،تهمت به شیعه،آیا شیعیان پس از نماز سه بار می‌ گویند،آیا شیعیان پس از نماز سه بار می‌ گویند خان الأمین‌،خرافات خان الأمین‌،دروغ خان الأمین‌،کذب خان الأمین‌،تهمت به شیعیان،تهمت زدن به شیعه،تهمت زدن به شیعیان،سه بار گفتن خان الأمین،تهمت زدن به شیعیان
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام