احادیثی نگفتنی که (جابر بن یزید جعفی) میدانست

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

احادیثی نگفتنی که (جابر بن یزید جعفی) میدانستجابر بن یزید جعفی می گوید که : امام محمد باقر(ع) برای من هفتاد هزار حدیث فرمود که یکی از آنها را به کسی نگفتم . (در برخی نسخه ها آمده که : نود هزار حدیث) . جابر بن یزید جعفی می گوید : به امام محمد باقر(ع) عرض کردم : فدای شما گردم ، بار سنگینی از علوم و اسرار خود بر دوش من نهاده اید که آنها را برای کسی هم نمی توانم بازگو کنم ، و گاهی در سینه ام طوفانی به پا می کند که حالتی شبیه به جنون به من دست می دهد . امام محمد باقر(ع) فرمودند : یا جابر ، فإذا کان ذلک فاخرج إلی الجبان فاحفر حفیره ودل رأسک فیها ، ثم قل: حدثنی محمد بن علی بکذا وکذا . ای جابر ، وقتی چنین حالتی برایت پیش آمد سر به صحرا بگذار و در آنجا گودالی حفر کن ، و سر خود را در میان آن داخل کن و سپس بگو : محمد بن علی(ع) به من چنین فرمود .

..........................................................

جابر جعفی ، با این مقام والایی که دارد ، در حدیثی امام محمد باقر(ع) به او فرمودند : فإذا ورد علیک یا جابر شی ء من أمرنا فلان له قلبک فأحمد الله، وإن أنکرته فرده إلینا أهل البیت، ولاتقل: کیف جاء هذا؟ و کیف کان؟ أو کیف هو؟ فإن هذا والله هو الشرک بالله العظیم. ولیس ذلک إلا لعظم أسرارهم علیهم السلام . هرگاه از امر ما (که مربوط به شئونات امام محمد باقر(ع) و مقام والای او است) چیزی شنیدی و قلب تو آن را پذیرفت ، خداوند را سپاس و ستایش کن ، و اگر قلب تو آن را انکار کرد ، آن را به خودِ ما اهل بیت(ع) واگذار (بگو خود آنها می دانند) ، و مگو چطور این حدیث صادر شده؟ چطور بوده؟ و چگونه است؟ زیرا این رد کلام ما می باشد ، و به خدا قسم شرک ورزیدن به خداوند بزرگ است .

نکته : اینها همه به خاطر عظمت و بزرگی اسرار اهل بیت(ع) است .

(القطره - سید احمد مستنبط(ره) - جلد1 - بخش امام محمد بن علی الباقر(ع) - صفحه 528)
احادیث نگفتنی،احادیثی نگفتنی،جابر بن یزید،جابر بن یزید جعفی،حدیث خاص،احادیث خاص،حرف نگفتنی،حرف های نگفتنی،جمله نگفتنی،جملات نگفتنی،جابر بن یزید جعفی میدانست