کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
آیا انبیاء و اولیاء خدا ، کارهای خارق العاده انجام می دهند؟
آیا انبیاء و اولیاء خدا ، کارهای خارق العاده انجام می دهند؟

آیا انبیاء و اولیاء خدا علاوه بر قدرت‌های عادی، توان انجام امور خارق العاده را نیز دارند؟

پاسخ: جهان آفرینش، جهان اسباب و مسبّبات و علّت‌ها و معلول‌ها است. هر فردی در کار خود از قدرت الهی بهره می‌گیرد و اگر پیوند او از آن قدرت لایزال گسسته گردد، عاجز و ناتوان می‌شود. بنابراین، اگر اولیای الهی کارهای خارق العاده‌ای را انجام می‌دهند، همگی از قدرت الهی سرچشمه گرفته و به اذن او می‌باشد. اگر این پیوند قطع شود، هیچ فردی توان کاری را؛ اعم از عادی و غیر عادی، نخواهد داشت.

کارهای برون از توان عادی معلول تکامل روحی و روانی «ولیّ» خداست که در اثر طی طریق عبودیت و عمل به تعالیم اسلام و پیمودن صراط مستقیم به این مقام می‌رسد. (1) انسان در سایه عبودیت و بندگی خدا و اخلاص در عبادت، برای خود سیری در تکامل باطنی دارد که ربطی به زندگی فردی واجتماعی او ندارد و این سیر از حدود جسم وماده بیرون است و هر فردی در این سیر معنوی خود، به فراخور حال خویش مقاماتی را به دست می‌آورد که چه بسا آنها را در این جهان و یا پس از مرگ مشاهده نماید.پی نوشت:

1- آری برای رسیدن به انجام امور خارق العاده، راه دیگری به نام ریاضت هست ولی پیمودن آن راه حرام و ممنوع می‌باشد.

وگاهی مصالح غیبی ایجاب می‌کند که فردی در دوران کودکی، به کمالی برسد که دیگران فاقد آن هستند، و این جنبه استثنایی دارد.

.............................

(کتاب راهنمای حقیقت - آیت الله جعفر سبحانی)
خارق العاده،کار خارق العاده،کارهای خارق العاده،انبیا و اولیا،اولیای خارق العاده،انبیا خارق العاده،کارهای خارق العاده انبیا،کارهای خارق العاده اولیا،آیا انبیاء و اولیاء کارهای خارق العاده انجام میدهند؟،انبیا،اولیای خدا،خارق العاده های انبیا،خارق العاده های اولیا،خارق العاده های اولیای خدا
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام