اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
به خدا قسم حتی یک نفر از شما به جهنم نخواهد رفت
به خدا قسم حتی یک نفر از شما به جهنم نخواهد رفت

به خدا قسم حتّی یک نفر از شما به جهنّم نخواهد رفت ، در درجات بهشت با یکدیگر رقابت کنید

سماعه بن مهران بر امام جعفر صادق(ع) وارد شد ، آن حضرت از او سوال کرد : ای سماعه ، بدترین مردم (از دیدگاه مردم و جامعه) چه کسانی هستند ؟ عرض کرد : ای فرزند رسول خدا(ص) ، ما را بدترین مردم می شناسند . می گوید : امام صادق(ع) که این پاسخ را شنید خشمناک شد بطوری که چهره مبارکش دگرگون گردید ، سپس او که تکیه داده بود در برابر من نشست و دوباره سوال فرمودند : ای سماعه ، مردم بدترین اشخاص را چه کسانی می دانند ؟ عرض کردم : به خدا قسم دروغ عرض نکردم ای فرزند رسول خدا(ص) ، نزد مردم ، ما بدترین اشخاص هستیم ، زیرا آنها ما را کافر و رافضی می نامند . آنگاه امام صادق(ع) نگاهی به من کرد و فرمودند : چگونه خواهید بود وقتی که شما را به طرف بهشت راهنمائی کنند و آنها را به سوی جهنّم برانند ، و چون شما را در دوزخ نبینند آنگاه بگویند : (ما لَنا لانَری رِجالاً کُنّا نَعُدُّهُمْ مِنَ الأشْرار) (سوره ص ، آیه 62) . (چه شده است کسانی را که بدترین مردم می دانستیم اکنون اینجا در میان آتش نمی بینیم) . یا سماعه بن مهران، إنّه من أساء منکم إساءه مشینا إلی اللَّه تعالی یوم القیامه بأقدامنا فنشفع فیه فنشفّع . ای سماعه بن مهران ، اگر یکی از شما گناهی را مرتکب شده باشد ما با پای خود به درگاه الهی می رویم و برای او شفاعت می کنیم ، و خداوند شفاعت ما را درباره او می پذیرد . به خدا قسم ده نفر از شما وارد دوزخ نمی شود ، به خدا قسم پنج نفر از شما وارد دوزخ نمی شود ، به خدا قسم سه نفر از شما وارد دوزخ نمی شود ، به خدا قسم حتّی یک نفر از شما به جهنّم نخواهد رفت ، در درجات بهشت با یکدیگر رقابت کنید ، و دشمنان خود را با داشتن تقوا و پاکدامنی برای همیشه اندوهناک سازید .

(القطره - سید احمد مستنبط(ره) - جلد1 - بخش امام جعفر بن محمد الصادق(ع) - صفحه 579)

(امالی طوسی : 295 ح 28 مجلس 11 ، وسائل الشیعه: 197/11 ح 22، تفسیر برهان : 63/4 ح6، بحار الأنوار : 117/68 ح 41 و ج : 259/24 ح 10 به نقل از تأویل الآیات : 507/1 ح 10)
به خدا،به خدا قسم،قسم به خدا،به جهنم،جهنم نخواهد رفت،به جهنم نخواهد رفت،یک نفر،حتی یک نفر،به خدا قسم حتی یک نفر از شما به جهنم نخواهد رفت،درجات بهشت،رقابت در درجات بهشت،رقابت برای درجات بهشت،شیعه و درجات بهشت،چه کسانی جهنم میروند؟،چه کسانی به جهنم نمیروند؟