کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

چیزهایی که در زیارت امام حسین(ع) مکروه است

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

چیزهایی که در زیارت امام حسین(ع) مکروه است1) امام صادق(ع) فرمودند: به من گزارش شده گروهى به قصد زيارت قبر امام حسين(ع) حركت كرده و با خود سفره‏هائى را برداشته‏اند كه در آنها شيرينى‏جات و حلواها و امثال اينها را گذاشته‏اند ، ايشان اگر به زيارت قبور محبوب‏هايشان روند امثال اين گونه از اشياء را با خود حمل نمى‏كنند.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه423)

............

2) ابوالمضا می گوید که امام صادق(ع) به من فرمودند: آيا به زيارت قبر امام ابا عبد اللَّه الحسين(ع) مى‏رويد؟عرض كردم: بلى. امام صادق(ع) فرمودند: آيا با خود سفره‏ها را برداشته و مى‏بريد؟ عرض كردم: بلى. امام صادق(ع) فرمودند: قطعى است كه اگر به زيارت قبور پدران و مادران خود برويد چنين كارى نمى‏كنيد. وى مى‏گويد: عرض كردم که پس چه چيز بخوريم؟ امام صادق(ع) فرمودند: نان و شير. وى مى‏گويد: شخصی به نام كرام به حضرت عرض كرد: فدايت شوم ، گروهى به زيارت قبر امام حسين(ع) مى‏روند و سفره‏هايشان را به انواع اطعمه مطبوع خوش‏بو و معطّر مى‏نمايند؟ حضرت فرمودند: قطعى و حتمى است كه ايشان اگر به زيارت قبور پدرانشان روند چنين نمى‏كنند.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه424)

............

3) مفضّل بن عمر می گوید که : امام صادق(ع) فرمودند: زيارت(امام حسین(ع)) برويد بهتر است از اينكه به زيارت نرويد و زيارت نرويد بهتر است از اينكه به زيارت برويد. راوى مى‏گويد: محضر امام صادق(ع) عرض كردم: كمر من را شكستيد با اين كلام. امام صادق(ع) فرمودند: به خدا قسم يكى از شما وقتى به زيارت قبر پدرش مى‏رود غمگين و اندوهناك مى‏رود ولى به زيارت قبر مطهّر امام حسین(ع) مى‏رويد در حالى كه با خود سفره‏ها مى‏بريد، نه، اين طور نبايد به زيارت امام حسین(ع) برويد ، بلكه زيارتش كنيد با حالى افسرده و حزين و گرفته.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه426)
زیارت امام حسین،مکروهات در زیارت امام حسین،چیزهایی که در زیارت امام حسین مکروه است،چیزهایی که در زیارت امام حسین(ع) مکروه است؟،مکروه در زیارت کربلا،چگونه امام حسین را زیارت کنیم؟،آداب زیارت امام حسین،آداب زیارت کربلا
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام