کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

دعای ائمه معصومین(ع) و ملائکه در حق زوار امام حسین(ع)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

دعای ائمه معصومین(ع) و ملائکه در حق زوار امام حسین(ع)1) امام صادق(ع) به معاویه بن وهب فرمودند: اى معاويه به جهت ترس و وحشت زيارت قبر حضرت امام حسين(ع) را ترك مكن ، زيرا كسى كه زيارت امام حسین(ع) را ترك كند چنان حسرتى بخورد كه آرزو نمايد قبر آن حضرت نزد او باشد و بتواند زياد به زيارتش برود ، آيا دوست دارى كه خدا تو را در زمره كسانى ببيند كه رسول الله(ص) و امیرالمومنین على(ع) و حضرت فاطمه(س) و حضرات ائمه(ع) در حقشان دعا فرموده‏اند.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه380)

.............

2) امام صادق(ع) فرمودند: حضرت فاطمه(س) دختر رسول الله(ص) ، براى زوار قبر فرزندش امام حسين(ع) حاضر شده ، و طلب آمرزش براى گناهان ايشان می نمايد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه387)

.............

3) امام صادق(ع) فرمودند: چهار هزار فرشته در اطراف قبر امام حسین(ع) بوده ، كه همه آنها ژوليده و گرفته و حزين می باشند ، و تا روز قيامت بر آن جناب می گريند ، رئيس ايشان فرشته‏اى است كه به او منصور گفته مى‏شود ، هيچ زائرى به زيارت امام حسین(ع) نمیرود مگر آنكه اين فرشتگان به استقبالش می روند و هيچ وداع كننده‏اى با قبر آن حضرت وداع نكرده مگر آنكه اين فرشتگان مشايعتش مى كنند ، و مريض نمی شود مگر آنكه عیادتش كرده و نمی ميرد مگر آنكه ايشان بر جنازه‏اش نماز خوانده و از خدا طلب آمرزش برايش می كنند.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه388)

.............

4) امام صادق(ع) فرمودند: خداوند متعال هفتاد هزار فرشته را بر قبر امام حسين(ع) موکل ساخته كه همگى ژوليده و غمگين بوده و هر روز بر آن حضرت صلوات فرستاده و زائرينش را دعاء كرده و می گويند: پروردگارا، اين جماعت زائرين امام حسين(ع) هستند با ايشان چنين و چنان نما.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه389)

.............

5) امام صادق(ع) فرمودند: زيارت امام حسين(ع) را ترك مكن ، آيا دوست ندارى در زمره كسانى‏ باشى كه فرشتگان براى آنها دعا می كنند.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه391)

.............

6) امام صادق(ع) فرمودند: خداوند متعال هفتاد هزار فرشته را بر قبر امام حسين(ع) موکل ساخته كه او را نزد قبر عبادت كنند ، يك نماز از يك نفر آنها معادل با هزار نماز آدميان می باشد و ثواب نمازشان براى زوار قبر امام حسين(ع) و وزر و وبال براى قاتل آن حضرت كه لعنت خدا و ملائكه و مردم اجمعين بر او باد محسوب می گردد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه394)
ائمه معصومین،دعای ائمه،دعای ائمه معصومین،دعای ملائکه،دعای فرشتگان،حق زوار امام حسین،در حق زوار امام حسین،دعا در حق زوار امام حسین،دعای اهلبیت در حق زوار امام حسین،دعای ائمه در حق زوار امام حسین،دعای ملائک در حق زوار امام حسین(ع)
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام