بارش باران ، با دعای امام سجاد(ع)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

بارش باران ، با دعای امام سجاد(ع)


ثابت بنانی می گوید که : با جمعی از عبادت پیشه گان بصره مثل ایوب سجستانی و صالح و عتبه الغلام و حبیب فارسی و مالک بن دینار به حج رفته بودم ، همین که وارد مکه شدیم با کمبود آب مواجه شدیم ، و مردم را دیدیم که شدیداً به خاطر بی آبی دچار تشنگی گشته اند ، اهل مکه و زائران بیت اللَّه به ما روی آوردند و نزد ما التماس کردند تا برای طلب باران دعا کنیم . پس نزد کعبه آمدیم و طواف کردیم ، سپس با خضوع و ناله و زاری از خداوند نزول باران را تقاضا کردیم ولی اثری از اجابت ندیدیم . در همین حال ناگاه جوانی وارد شد که غصّه هایش او را اندوهناک و غم هایش او را مضطرب و ناآرام نموده بود ، گرد کعبه چند بار طواف کرد سپس به ما روی آورد و فرمودند : ای مالک بن دینار ، و ای ثابت بنانی ، و ای ایوب سجستانی ، و ای صالح مری ، و ای عُتبه الغلام ، و ای حبیب فارسی ، و ای سعد و ای عمر ، و ای صالح اعمی و ای رابعه ، و ای سعدانه ، و ای جعفر بن سلیمان ، ما گفتیم : لبیّک و سعدیک ، یعنی گوش به فرمان شما هستیم ، امری دارید بفرمائید . او فرمود : آیا در میان شما یک نفر نیست که خداوند مهربان او را دوست داشته باشد ؟ عرض کردیم : ای جوان ، وظیفه ما دعا کردن است و اجابت کردن کار خداوند است . او فرمود : از نزد کعبه دور شوید ، اگر یکی در میان شما بود که خدا او را دوست می داشت دعایش را اجابت می فرمودند . سپس خودش نزد کعبه آمد و بر زمین به سجده افتاد پس شنیدیم که در سجده عرض می کرد : ای سرور من ، به محبتی که به من داری باران رحمت خود را بر این مردم نازل کن . ثابت بنانی گوید : هنوز کلام او با خدا تمام نشده بود که باران مثل دهانه مشک سرازیر شد . عرض کردم : ای جوان ، از کجا دانستی که خداوند تو را دوست دارد ؟او فرمود : لو لم یحبّنی لم یستزرنی ، فلمّا استزارنی علمت أنّه یحبّنی فسألته بحبّه لی فأجابنی . اگر مرا دوست نمی داشت به زیارتش دعوتم نمی کرد ، از اینکه مرا به زیارت طلبیده دانستم که مرا دوست دارد ، و من به همان محبتی که به من دارد از او درخواست کردم و او اجابت فرمودند . سپس ما را ترک کرد در حالی که ابیاتی را قرائت می نمود :

من عرف الربّ فلم تغنه

معرفه الربّ فذاک الشقی

ما ضرّ فی الطاعه ما ناله

فی طاعه اللَّه وماذا لقی

ما یصنع العبد بغیر التقی

والعزُّ کلّ العزّ للمتّقی

کسی که خدا را بشناسد و این شناسائی او را بی نیاز نکند ، پس او در حقیقت شقی و بدبخت است .

ضرر نمی زند در طاعت آنچه از نعمت ها که در راه اطاعت خداوند به او برسد و آنچه از مصائب که به او برخورد کند .

بنده بدون تقوا چه می کند ؟ تمام عزت و آبرو در سایه تقوا و برای اشخاص باتقوا است .

ثابت بنانی می گوید : از مردم مکه سئوال کردم که این جوان کیست ؟ گفتند : او علی بن الحسین بن ابی طالب(علیهم السلام) است ...... جانم فدای امام سجاد(ع) .....

(القطره - سید احمد مستنبط(ره) - جلد1 - بخش امام زین العابدین علی بن الحسین السجاد(ع) - صفحه 501)
بارش باران،ببار ای باران،ببار ای بارون ببار،دعای امام سجاد،باران با دعای امام سجاد،دعای امام سجاد و باران،بارش باران با دعای امام سجاد،دعای امام سجاد برای باران،دعای امام سجاد برای بارش باران،باریدن باران،باریدن باران با دعا،باران باریدن،باران باریدن با دعا،بارش باران با دعای امام زین العابدین(ع)