کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
جمله امیرالمومنین علی(ع) در مورد قاتلش و نحوه شهادتش
جمله امیرالمومنین علی(ع) در مورد قاتلش و نحوه شهادتش

در کتب تاریخی آمده است: امام علی (علیه السلام) در مورد نحوه شهادتش فرمودند: «اى كوفيان! سوگند به آن كه دانه را شكافت و انسان را آفريد شما را از حوادث آينده پيش از آن كه رخ دهد، آگاه مى كنم، تا به هوش آييد و ديگرانى را هم كه اهل پند گرفتن و عبرت آموزى اند، بيم دهيد. گويا مى بينم كه مى گوييد: على دروغ مى گويد! همچنان كه قريش، به پيامبرشان و به سرورشان محمّد بن عبد الله (صلی الله علیه و آله) حبيب خدا گفتند … به خدا سوگند، دوست داشتم كه شما را نمى شناختم. شما سينه ام را از خشم آكنديد و حكومتم را با ترك همراهى و نافرمانى تباه ساختيد».
آن گاه امام در حالى كه دست بر سر و محاسن خود مى كشيد، فرمود: «چرا آن روز نمى رسد كه شقى ترين این امّت، محاسنم را با خون سرم رنگين كند؟! این قرار و عهد از پيامبر خدا( صلی الله علیه و آله و سلم) با من است».(1). (2)

پی نوشت:
(1). إلارشاد، شیخ مفید، ج 1، ص 278؛ احتجاج، طبرسی، ج 1، ص 409، ح 89؛ بحار الأنوار، ج 34، ص 135، ح 956.
(2). گرد آوری از: دانش نامه امیرالمؤمنین، محمّد محمّدی ری شهری، سازمان چاپ و نشر دار الحدیث، قم، 1386هـ ش، چاپ اوّل، ج6 ص 545 - 549.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی
جمله امیرالمومنین،جمله امیرالمومنین علی،جمله امیرالمومنین در مورد قاتلش،جمله امیرالمومنین در مورد نحوه شهادتش،جمله امیرالمومنین در مورد قاتلش و نحوه شهادتش،جمله امیرالمومنین علی در مورد قاتلش،جمله امیرالمومنین علی در مورد نحوه شهادتش،جمله امیرالمومنین علی در مورد قاتلش و نحوه شهادتش،جمله امام علی در مورد قاتلش،جمله امام علی در مورد نحوه شهادتش،جمله امام علی در مورد قاتلش و نحوه شهادتش
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام