کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

کرامت خدا در حق زوار امام حسین(ع)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

کرامت خدا در حق زوار امام حسین(ع)1) امام صادق(ع) فرمودند : احدى نيست در روز قيامت مگر آنكه آرزو مى‏كند از زوّار امام حسين(ع) باشد ، زيرا مشاهده مى‏كند با ايشان چه معامله‏اى شده و چه كرامتى خداوند تبارك و تعالى در باره آنها منظور مى‏فرمايد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه442)

.............

2) امام صادق(ع) فرمودند: كسى كه دوست دارد بر سفره‏هاى نور بنشيند در روز قيامت، پس بايد از زوّار امام حسین(ع) باشد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه443)

.............

3) مفضّل بن عمر  می گوید که : امام صادق(ع) فرمودند: گويا مى‏بينم كه فرشتگان با مؤمنين بر سر قبر امام حسین(ع) ازدحام كرده‏اند. راوى مى‏گويد: عرضه داشتم: آيا مؤمنين فرشته را مى‏بينند؟ امام صادق(ع) فرمودند: هرگز، هرگز، آنها به خدا قسم ملازم و همراه مؤمنين بودند ، حتّى با دست‏هايشان به صورت‏هاى آنها مسح مى‏كشند. سپس امام صادق(ع) فرمودند: خداوند منّان هر صبح و شام از طعام بهشت بر زوّار امام حسين(ع) نازل مى‏فرمايد و خدمتكاران ايشان فرشتگانند. هيچ بنده‏اى از بندگان خداوند حاجتى از حوائج دنيا و آخرت را از خداوند متعال در خواست نمى‏كنند مگر آنكه خدا به او عطاء مى‏فرمايد. راوى مى‏گويد: عرض كردم: به خدا قسم اين كرامت مى‏باشد. امام صادق(ع) به من فرمودند: اى مفضّل: برايت بيشتر بگويم؟ عرضه كردم: بلى سرور من. امام صادق(ع) فرمودند: گويا مى‏بينم تختى از نور را كه گذارده‏اند و بر روى آن قبّه‏اى از ياقوت سرخ زده شده كه با جواهرات آن را زينت نموده‏اند و امام حسين(ع) بر روى آن تخت نشسته‏اند و اطراف آن حضرت نود هزار قبه سبز زده‏اند و مؤمنين آن حضرت را زيارت كرده و بر آن جناب سلام مى‏دهند، پس خداوند متعال به ايشان مى‏فرمايد: اى دوستانم از من سؤال كنيد و بخواهيد، پس زياد اذيّت شديد و خوار و مقهور گرديديد ، امروز، روزى است كه حاجتى از حاجات دنيا و آخرتتان را از من در خواست نكرده مگر آن را روا مى‏نمايم، پس خوردن و آشاميدنشان در بهشت مى‏باشد، پس به خدا قسم كرامت و احسانى كه زوال نداشته و انتهاء آن را نمى‏توان درك كرد همين است.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه446)
کرامت،کرامت خدا،حق زوار،زوار امام حسین،در حق زوار امام حسین،خدا در حق زوار امام حسین،کرامت خدا در حق زوار امام حسین،مقام زوار امام حسین،عظمت زوار امام حسین،کرامت زوار امام حسین،فضیلت زوار امام حسین،درجه زوار امام حسین،زوار امام حسین چه مقامی دارند؟،جایگاه زوار امام حسین(ع)
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام