کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

خانه علی(ع) و فاطمه(س) در لسان امام باقر(ع)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

خانه امیرالمومنین علی(ع) و حضرت فاطمه(س) در لسان امام باقر(ع)امام باقر(عليه السلام) خانه علي و فاطمه (سلام الله عليهما) را چگونه توصيف مي کند؟
عبدالله بن عجلان سكونى مي گويد: از حضرت باقر (عليه السلام) شنيدم كه مى فرمود: «خانه على و فاطمه از حجرات رسول خدا (صلى الله عليه و آله ) است و سقف خانه شان عرش پروردگار جهانيان است و از درون خانه آنان روزنه ى بازى به سوى عرش است كه معراج وحى مى باشد و ملائكه صبح و شب و در هر ساعت و هر لحظه بر آنان هبوط مى كنند، ورود و خروج افواج ملائكه از آنان قطع نمي شود مگر اينکه گروهى فرودمى آيند و گروهى بالا مى روند».(1). (2)
پی نوشت:
(1). تاويل الايات، سيد شرف الدين، چاپ قم، ج 2، ص 818.
(2). گردآوری از: فاطمه زهرا (سلام اله علیها) شادمانی دل پیامبر(صلی الله علیه و آله)، احمد رحمانی همدانی،  ترجمه: سیّد حسن افتخار زاده، دفتر تحقیقات و انتشارات بدر، قم، 1376هـ ش، چاپ سوّم، ص 71-72.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی
علی و فاطمه،فاطمه و علی،خانه علی،خانه فاطمه،خانه علی و فاطمه،خانه فاطمه و علی،فاطمیه در بیان امام باقر،خانه امیرالمومنین،خانه حضرت فاطمه،خانه امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س)،در لسان امام باقر،امام باقر و حضرت فاطمه،امام باقر(ع) و امیرالمومنین علی(ع)
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام