کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
نگاه کردن به چهره على(ع) عبادت است
نگاه کردن به چهره على(ع) عبادت است

حدیث «اَلنَظَرُ عَلى وَجْهِ عَلىّ عِبادَة»

بر اساس روایت پیامبر(صلى الله علیه وآله) نگاه به على(علیه السلام) چه آثاری دارد؟

محبّ الدین طبرى در «ریاض»(1) از ابوبکر و عبدالله بن مسعود و عمرو عاص و عمران بن حصین و دیگران از پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله) نقل کرده اند که فرمود «النظر إلى وجه علىّ عبادة»؛ (نگاه کردن به چهره على(علیه السلام) عبادت است9 .
و در حدیث ابوذر آمده است : رسول خدا(صلى الله علیه وآله) فرمودند :«مَثَلُ علیٍّ فیکم ـ أو قال : فی هذه الاُمّة ـ کمثل الکعبة المستورة، النظر إلیها عبادةٌ ، والحجُّ إلیها فریضةٌ»؛ (مَثَل على(علیه السلام) در میان شما ـ یا در این امّت ـ مَثَل کعبه پوشیده شده است که نگاه کردن به آن عبادت و حجّ (قصد و آهنگِ رفتن) به سوى آن واجب است9 .(2)
      
پی نوشت:
      
(1). الریاض النضرة،ج2 ، ص 219 [ج3، ص172] .
(2). گردآوری از کتاب: گزیده ای جامع از الغدیر، علامه شیخ عبدالحسین امینی، ترجمه محمد حسین شفیعی شاهرودی، موسسه میراث نبوت، چاپ سوم، ص 375.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی
نگاه کردن به على،نگاه به چهره على،نگاه کردن به چهره على،نگاه کردن به على عبادت است،نگاه کردن به چهره على عبادت است،اَلنَظَرُ عَلى وَجْهِ عَلىّ عِبادَة،حدیث اَلنَظَرُ عَلى وَجْهِ عَلىّ عِبادَة،روایت اَلنَظَرُ عَلى وَجْهِ عَلىّ عِبادَة،حدیث نگاه کردن به چهره على،نگاه به چهره امیرالمومنین علی،نگاه کردن به چهره امیرالمومنین علی،روایت نگاه کردن به چهره على،حدیث نگاه کردن به چهره على عبادت است،روایت نگاه کردن به چهره على عبادت است
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام