کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
راز طول عمر امام مهدی(عج) چیست؟
راز طول عمر امام مهدی(عج) چیست؟

راز طول عمر امام عصر(عج) چیست؟

راز طول عمر حضرت صاحب الزمان(عج) چیست؟

راز طول عمر امام حجه بن الحسن(عج) چیست؟

راز طول عمر حضرت مهدی(عج) چیست؟

راز طول عمر حضرت ولیعصر(عج) چیست؟


خدای تبارک و تعالی سه ویژگی از سه تن از پیامبران را در قائم ما جاری ساخته است: ولادت او را همچون ولادت حضرت موسی قرار داده است. غیبت او را همانند غیبت حضرت عیسی مقرر فرموده است. عمر طولانی او را چون عمر حضرت نوح قرار داده است. آنگاه به بنده صالح خود -حضرت خضر- عمر طولانی داده تا دلیل عمر او باشد. در روایات بسیاری که از حضرت رسول اکرم، صلّی الله علیه وآله، و امامان معصوم به ما رسیده؛ آمده است که در قائم آل محمد، صلّی الله علیه وآله، سنتی از حضرت نوح هست و آن عمر طولانی آن حضرت است.

روزی امام صادق، علیه السلام، یکی از اصحاب را مشاهده نمودند که از طول غیبت حضرت ولی عصر، عجّل الله تعالی فرجه الشریف، دچار شگفتی شده است. به همین مناسبت چنین فرمودند:

خدای تبارک و تعالی سه ویژگی از سه تن از پیامبران را در قائم ما جاری ساخته است: ولادت او را همچون ولادت حضرت موسی قرار داده است. غیبت او را همانند غیبت حضرت عیسی مقرر فرموده است. عمر طولانی او را چون عمر حضرت نوح قرار داده است. آنگاه به بنده صالح خود -حضرت خضر- عمر طولانی داده تا دلیل عمر او باشد.

در روایات بسیاری که از حضرت رسول اکرم، صلّی الله علیه وآله، و امامان معصوم به ما رسیده؛ آمده است که در قائم آل محمد، صلّی الله علیه وآله، سنتی از حضرت نوح هست و آن عمر طولانی آن حضرت است. و در همة این روایات این نکته به صورت قطعی و تردید ناپذیر مطرح شده است. حتی یکبار امام صادق، علیه السلام، انکار منکران را تقبیح نموده، چنین فرمودند:

چرا نمی پذیرند که خداوند عمر صاحب این امر را طولانی گرداند، چنانکه عمر حضرت نوح، علیه السلام، را طولانی نموده بود؟

یکبار دیگر چنین فرمود:

ولیّ خدا از عمر طولانی برخوردار خواهد بود. حضرت ابراهیم خلیل، علیه السلام، 120 سال عمر کرد ولی به صورت جوان نیرومند سی ساله در میان مردم ظاهر می شد. قائم ما نیز به صورت جوانی نیرومند ظهور می کند، که مردم او را انکار می کنند.

برای ما که پیرو فرمان پیامبر، صلّی الله علیه وآله، و امامان اهل بیت، علیهم السلام، هستیم هیچ یک از اینها جای شگفتی نیست، اما عمر طولانی چندین هزار ساله برای بندگان صالح خدا چون خضر و عیسی و برای بندگان ناشایستی چون شیطان و دجّال واقع شده است. اما در مورد اینکه به صورت جوان نیرومند ظاهر می شود، داستان های جالب تری هست:

گفته می شود که «عُزَیر» با اهل بیت خود عازم سفر شد و همسرش حامله بود. عزیر در آن زمان پنجاه سال داشت، خدایش او را به مدت صد سال تمام میراند، آنگاه زنده ساخت و به صورت یک فرد پنجاه ساله به اهل بیت خود بازگشت، پسرش در حالیکه صد سال داشت، از او استقبال کرد!...

آیا داستان عزیر، و استقبال پسر صد ساله از پدر پنجاه ساله شگفت انگیزتر است، یا عمر طولانی حضرت ولی عصر، علیه السلام؟!

و شگفت انگیزتر از آن داستان «نصر بن دهمان» از قبیله غطفان است که 190 سال زندگی کرده، سپس به صورت جوان شاداب و باطراوتی بازگشته و حیرت و تعجب معاصرین خود را برانگیخته است!!!

داستان «نصربن دهمان» به عنوان شگفت انگیزترین داستان عرب در منابع تاریخی آمده است.

معروف است که خداوند به زلیخا نیز جوانی و زیبایی اش را بازگردانید و حضرت یوسف، علیه السلام، با او ازدواج کرد!

طول عمر حضرت مهدی، عجّل الله تعالی فرجه، در برابر شگفتی های جهان آفرینش چندان عجیب نیست، زیرا او حجت خداست. خدایش او را سالم و تندرست، با اعصابی نیرومند و نسوجی قوی و عضلاتی محکم آفریده است، و بدون یک عامل خارجی چون زهر و شمشیر، مرگ به سراغ او نخواهد آمد، چنانکه دیگر امامان معصوم نیز چنین بودند.

حتی انسان عادی نیز پیش از آنکه یک اختلالی در نظام زندگی اش پدید آید و قسمتی از اندام هایش را از کار بیندازد از دنیا خارج نمی شود... .

به نقل از کتاب: روزگار رهایی (یوم الخلاص)، نوشتة کامل سلیمان، ترجمة علی اکبر مهدی پور، صص 244-241.

پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت
طول عمر،راز طول عمر،راز طول عمر چیست؟،طول عمر امام مهدی،راز طول عمر امام مهدی،طول عمر امام عصر،راز طول عمر امام عصر،طول عمر حضرت مهدی،راز طول عمر حضرت مهدی،طول عمر حضرت ولیعصر،راز طول عمر حضرت ولیعصر،طول عمر حضرت حجه بن الحسن،راز طول عمر حضرت حجه بن الحسن،طول عمر صاحب الزمان،راز طول عمر صاحب الزمان،راز طول عمر امام مهدی چیست؟،راز طول عمر حضرت مهدی چیست؟
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام