کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب انفاق کردن در زیارت امام حسین(ع)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب انفاق کردن در زیارت امام حسین(ع)1) امام صادق(ع) فرمودند: كسى كه به زيارت قبر امام ابا عبد اللَّه الحسين(ع) رود محققا به رسول خدا(ص) و به ما اهل بيت(ع) احسان نموده و غيبتش جايز نبوده و گوشتش بر آتش حرام است و در مقابل هر يك درهمى كه انفاق كرده ، خداوند متعال انفاق اهالى و سكنه ده هزار شهرهائى كه در كتابش مضبوط و معلوم است را به او اعطاء می فرمايد ، و به دنبال آن حوائج و نيازمندی هايش را روا می فرمايد ، و آنچه را كه از خود باقى گذارد حقتعالى حافظ آنها است و در خواست و سؤال چيزى از خدا نمی كند مگر آنكه بارى تعالى اجابتش می فرمايد اعم از آنكه سريع و بدون مهلت حاجتش را روا كرده يا با تأخير و مهلت آن را برآورده نمايد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه416)

..............

2) شخصی به نام حلبی می گوید که : محضر مبارك امام صادق(ع) عرضه داشتم : فدايت شوم چه مى‏فرمائيد در باره كسى كه با داشتن قدرت ، زيارت امام حسین(ع) را ترك مى‏كند؟ امام صادق(ع) فرمودند : مى‏گويم : اين شخص عاق رسول خدا(ص) و عاق ما اهل بيت(ع) می باشد ، و امرى كه به نفع او است را سبك شمرده است. كسى كه امام حسین(ع) را زيارت كند: خداوند متعال حوائجش را برآورده نمايد و آنچه از دنيا مقصود او است را كفايت فرمايد. و نيز زيارت آن حضرت موجب جلب رزق براى زائر مى‏باشد. و آنچه در اين راه انفاق كرده بر او باقى مانده و جانشين و يادگارش خواهد بود و همچنين زيارت آن حضرت موجب مى‏شود که گناهان پنجاه ساله او آمرزيده شده و وى به اهلش بازگردد در حالى كه بر عهده‏اش نه وزر و وبالى بوده و نه لغزشى و آنچه از گناه در صحيفه اعمالش ثبت‏ شده جملگى محو و پاك مى‏گردد. اگر زائر در سفر زيارت فوت شود فرشتگان نازل گشته و او را غسل مى‏دهند و نيز درب‏هائى از بهشت به روى او گشوده مى‏شود و نسيم خوش آن در قبر بر او وزيده و در قبر پراكنده و منتشر مى‏گردد. و اگر وى در سفر زيارت سالم و از گزند مرگ در امان ماند دربى به روى او گشوده مى‏شود كه رزق و روزى وى از آن نازل مى‏گردد و در مقابل هر درهمى كه انفاق كرده ده هزار درهم قرار داده مى‏شود و آن را براى وى ذخيره كرده و هنگامى كه محشور شد و از قبر بيرون آمد به او گفته مى‏شود: در مقابل هر درهمى كه در سفر زيارتت خرج كردى ده هزار درهم مال تو است و خداوند به تو نظر نموده و آنها را نزد خودش براى او ذخيره كرد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه418)

..............

3) هشام بن سالم میگوید که از امام صادق(ع) پرسیدم که: چه اجرى است براى كسى كه امام حسین(ع) را زيارت كند؟ امام صادق(ع) فرمودند: بهشت ، مشروط به اينكه از آن جناب پيروى كرده و به حضرتش اقتداء نمايد. مجدد پرسیدم که: كسى كه از روى بى‏ميلى و عدم رغبت زيارت امام حسین(ع) را ترك كند چه براى او مى‏باشد؟ امام صادق(ع) فرمودند: در روز حسرت، حسرت خواهد خورد. پرسیدم که : چه اجر و ثوابى است براى كسى كه نزد قبر آن جناب اقامت كند؟ امام صادق(ع) فرمودند: در مقابل هر روز هزار ماه منظور مى‏گردد. پرسیدم که : كسى كه در راه سفر متحمّل هزينه شده و در نزد قبر مطهّر انفاقاتى نمايد چه اجر و ثوابى دارد؟ امام صادق(ع) فرمودند: در مقابل هر درهمى كه انفاق و خرج كرده هزار درهم برايش منظور مى‏شود.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه419)

..............

4) ابن سنان می گوید که : محضر مبارك امام صادق(ع) عرض كردم: فدايت شوم پدر بزرگوارتان راجع به حجّ مى‏فرمودند: در مقابل هر درهمى كه شخص انفاق مى‏كند هزار درهم منظور مى‏شود. اكنون بفرمائيد: چه اجر و ثوابى است براى كسى كه در سفر زيارت پدرتان امام حسين(ع) انفاق نمايد؟ امام صادق(ع) فرمودند: اى ابن سنان در مقابل هر درهمى كه شخص انفاق كند هزار و هزار ... و همين طور شمردند تا به ده هزار رسيد، منظور مى‏گردد و به همين مقدار درجه‏اش را بالا مى‏برند و رضايت و خشنودى حق تعالى از وى و دعاء حضرت محمّد(ص) و امير المؤمنين علی(ع) و حضرات ائمه عليهم السّلام براى او بهتر از آن مى‏باشد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه420)

..............

5) صفوان جمّال می گوید که به محضر امام صادق(ع) عرض كردم: ثواب و اجر كسى كه خودش بخاطر جهتى نمى‏تواند به زيارت امام حسین(ع) رود ولى ديگرى را مجهّز ساخته و به زيارت فرستاده چه مى‏باشد؟ امام صادق(ع) فرمودند: در مقابل هر يك درهمى كه خرج كرده خداوند متعال به قدر كوه احد از حسنات به وى داده و چند برابر هزينه‏اى را كه متحمل شده برايش باقى مى‏گذارد و نيز بلاهائى كه نازل شده را از وى دور مى‏گرداند و همچنين مال و دارائى وى را حفظ و نگهدارى مى‏فرمايد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه422)
انفاق کردن،ثواب انفاق،ثواب انفاق کردن،انفاق در زیارت امام حسین،انفاق کردن در زیارت امام حسین،ثواب انفاق در زیارت امام حسین،ثواب انفاق کردن در زیارت امام حسین،موکب زدن،مواکب حسینی،موکب زدن در زیارت،موکب زدن در زیارت امام حسین،ثواب موکب زدن،ثواب برپایی موکب،یاحسین(ع)
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام