کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب غسل کردن در آب فرات ، جهت زیارت امام حسین(ع)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب غسل کردن در آب فرات ، جهت زیارت امام حسین(ع)1) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه در آب فرات غسل كند و قبر امام حسين(ع) را زيارت نمايد ، مانند روزى است كه مادر او را خالى از گناهان زائيده ، اگر چه مرتكب گناهان كبيره هم شده‏ باشد ، و ما دوست داريم كه شخص وقتى به زيارت قبر امام حسين(ع) میرود غسل كرده و هنگام وداع غسل نكند بلكه دستش را بر صورتش بكشد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 609)

...............

2) امام صادق(ع) فرمودند : هر گاه مؤمن به زيارت قبر امام حسين(ع) برود و به حق آن جناب آگاه باشد ، پس در فرات غسل كند و از آن خارج گردد ، حق تعالى در مقابل هر قدمى كه بر میدارد يك حج و يك عمره مقبول برايش می نويسد و نيز ثواب يك جهاد در ركاب نبى مرسل، يا امام عادل براى او منظور می فرمايد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 609)

...............

3) امام هادی(ع) فرمودند : كسى كه از خانه اش بيرون بيايد و قصدش زيارت امام حسين(ع) باشد ، پس به فرات برسد و از آن غسل كند ، خداوند متعال او را از رستگاران می نويسد ، و وقتى که بر امام حسين(ع) سلام دهد او را از فائزين قلمداد میكند و وقتى از نمازش فارغ شود فرشته اى نزد او آمده و به او میگويد: رسول خدا(ص) به تو سلام می رساند و می فرمايد: امّا گناهانت تمام آمرزيده شد پس عمل را از ابتداء شروع كن.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 612)

...............

4) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه به زيارت امام حسین(ع) برود و وضوء گرفته و در فرات غسل نمايد ، قدمى از زمين برنداشته و روى آن قدمى نمی گذارد مگر آنكه حق تعالى ثواب يك حج و يك عمره برايش منظور می فرمايد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 613)

...............

5) امام صادق(ع) فرمودند : هنگامى كه به زيارت قبر امام حسین(ع) رفتى ، پس ابتداء به فرات برو در مقابل قبر آن حضرت غسل نما.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 614)

...............

6) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه به زيارت قبر امام حسين(ع) رفته و به حقّ آن حضرت عارف و آگاه باشد ، در صورتى كه به فرات رسيد و در آن غسل كرد و از آب خارج شد ، مثل كسى است كه از گناهان خارج و پاك شود ، و وقتى به طرف حائر قدم بردارد قدمى از زمين بر نداشته و قدمى بر روى زمين نمی گذارد مگر آنكه حق تعالى ده حسنه برايش نوشته و ده گناه از او محو می فرمايد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 615)
غسل،غسل کردن،ثواب غسل،ثواب غسل کردن،غسل در فرات،غسل در آب فرات،غسل در ماء فرات،ثواب غسل کردن در فرات،ثواب غسل کردن در آب فرات،غسل زیارت امام حسین،غسل زیارت امام حسین در فرات،غسل زیارت امام حسین در آب فرات
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام