کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب رفتن به مسجد قبا ، مسجد فضيخ ، مسجد احزاب ، قبور شهداء

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب رفتن به مسجد قبا ، مسجد فضيخ ، مسجد احزاب ، قبور شهداء1)رسول الله(ص) فرمودند: كسى كه به مسجد من يعنى مسجد قبا داخل شده و دو ركعت نماز در آن بخواند ، ثواب يك عمره برايش منظور می كنند.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه63)

.................

2) امام صادق(ع) فرمودند: مبادا زيارت مشاهد مشرّفه و مسجد قبا را ترك كنى ، چه آنكه اين مسجد همان مسجدى است كه حق تعالى در قرآن فرموده: (لَمَسْجِدٌ أُسِّسَ عَلَى التَّقْوى‏ مِنْ أَوَّلِ يَوْمٍ) و نيز در اين مسجد مادر، جده ابراهيم (مقصود ابراهيم فرزند رسول اللَّه(ص) مى باشد) مكان داشت و نيز به زيارت مسجد فضيخ و قبور شهداء و مسجد احزاب (كه همان مسجد فتح باشد) مبادرت نما و پيامبر اكرم(ص) هر گاه به قبور شهداء احد عبور می كردند می فرمودند: (سَلامٌ عَلَيْكُمْ بِما صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَى الدَّار)ِ سلام بر شما بواسطه صبر و تحمّلى كه نموديد، پس خانه آخرت خوب خانه‏اى است.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه61)

.................

3) عقبة بن خالد میگوید :از امام صادق(ع) پرسيدم: من به مساجدى كه اطراف مدينه است می روم ، به كدام يك از آنها آغاز كنم؟ امام صادق(ع) فرمودند: ابتداء به مسجد قبا برو ، پس در صحن آن بسيار نماز بخوان ، چه آنكه قبا اوّل مسجدى است كه پيامبر خدا(ص) در آن نماز گزاردند. سپس به عرفه مادر ابراهيم برو و در آن نماز بخوان ، زيرا اين مكان مسكن رسول خدا(ص) و جاى نماز آن حضرت بوده. پس از آن به مسجد فضيخ برو و در آن دو ركعت نماز بخوان ، زيرا پیامبر شما در آن نماز خوانده ، و وقتى تكاليف اين طرف را اداء كردى به طرف احد برو و پس ابتداء در مسجدى كه در جنب حرّه است نماز بخوان ، سپس بر سر قبر حضرت حمزه(ع) برو .

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه67)
مسجد قبا،مسجد فضيخ،مسجد احزاب،مسجد فتح،قبور شهداء،قبور شهداء احد،حضرت حمزه،حضرت حمزه و شهدای احد،شهدای احد و حضرت حمزه،ثواب رفتن به مسجد،ثواب رفتن به مسجد قبا،ثواب رفتن به مسجد فضيخ،ثواب رفتن به مسجد احزاب،ثواب رفتن به قبور شهداء،ثواب زیارت حضرت حمزه(ع)
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام