کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و فضایل زیارت امیرالمومنین علی(ع)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و فضایل زیارت امیرالمومنین علی(ع)


1) امام صادق(ع) فرمودند: امام حسن(ع) محضر رسول خدا(ص) عرضه داشتند : اى پدر پاداش كسى كه شما را زيارت كند چيست؟ رسول الله(ص) فرمودند: فرزندم ، كسى كه مرا يا پدرت(امیرالمومنین علی(ع)) را در زمان حيات يا مرگ زيارت كند ، حق الهى بر گردن من است كه آن شخص را در روز قيامت ديدار كنم و از گناهان و عواقب آنها رهايش سازم.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه117)

.............

2) رسول الله(ص) فرمودند: من ضمانت می کنم كه زائر اميرالمومنين علی(ع) را از سختی ها و نگرانی هاى قيامت رهايى بخشم و او را در مقام و مرتبه خودم قرار دهم و همراه خود سازم.

(اصول کافی ، شیخ کلینی ، جلد4، صفحه 579)

.............

3) صفوان جمّال می گويد: با امام صادق(ع) به كوفه رسيديم ، امام صادق(ع) فرمودند: اين جا حرم جدم اميرالمومنين علی(ع) است. سپس به سوى آن حركت كرد و به من فرمود : قدم هايت را كوتاه بردار و سرت را پايين بيانداز، زيرا براى هر قدمى ، براى تو صد هزار حسنه نوشته می شود و صد هزار كار بد از تو پاك می گردد و صد هزار درجه بالا برده می شود و صد هزار خواسته ات برآورده می شود و پاداش هر صديق و شهيد براى تو ثبت می گردد.

(موسوعه زيارات المعصومين(ع) ، موسسه امام هادى(ع) ، جلد2، صفحه 16)

.............

4) امام صادق(ع) فرمودند: كسى كه اميرمؤمنان علی(ع) را با پاى پياده زيارت كند ، خداوند براى هر قدمى يك حج و يك عمره بنويسد ، پس اگر با پاى پياده هم بازگردد ، براى هر قدمى دو حج و دو عمره خواهد نوشت.سپس امام صادق(ع) به راوى فرمودند: اين حديث را با آب طلا بنويس.

(بحارالانوار، علامه مجلسی، جلد100، صفحه260)

.............

5) امام صادق(ع) فرمودند: كسى كه اميرمؤمنان علی(ع) را با شناخت حق او و بدون گردن كشى و تكبر زيارت كند ، خداوند پاداش صد هزار شهيد براى او می نويسد و گناهان گذشته و آينده او را می ‌بخشد ، و او را از افرادى كه در امان هستند مبعوث می كند ، و حساب را بر او سبك می گرداند ، و فرشتگان الهى از او استقبال می كنند ، و هنگامى كه به منزلش بازگشت، او را بدرقه می نمايند؛ پس اگر مريض شود، از او عيادت می كنند، و اگر از دنيا رفت، تا قبر با استغفار براى او همراهى می كنند.

(موسوعه زيارات المعصومين(ع) ، موسسه امام هادى(ع) ، جلد2، صفحه 45)

.............

6) امام صادق(ع) فرمودند: درب هاى آسمان هنگام ورود زائر اميرالمؤمنين علی(ع) باز می شود.

(بحارالانوار، علامه مجلسی، جلد100، صفحه259)

.............

7) مفضل بن عمر می گوید : امام صادق(ع) به من فرمودند: هنگامى كه قصد زيارت اميرالمومنين علی(ع) را كردى ، بدان كه تو زائر استخوان هاى حضرت آدم(ع) و بدن نوح پيامبر(ع) و جسم على بن ابى طالب(ع) هستى . درب هاى آسمان براى زائر اميرالمومنين علی(ع) هنگام دعايش باز می شود ، پس مواظب باش از خير محروم نشوى.

(بحارالانوار، علامه مجلسی، جلد100، صفحه262)

.............

8) امام صادق(ع) فرمودند که رسول الله(ص) فرمودند: كسى كه امیرالمومنین على(ع) را بعد از رحلتش زيارت كند ، بهشت براى او خواهد بود.

(موسوعه زيارات المعصومين(ع) ، موسسه امام هادى(ع) ، جلد2، صفحه 39)

.............

9) رسول الله(ص) به امام حسین(ع) فرمودند: زيارت نمی كند مرا و پدرت و برادرت و تو را، مگر صديقين از امت من.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه70)

.............

10) امام صادق(ع) فرمودند: كسى كه زيارت اميرمومنان علی(ع) را ترك كند ، خداوند به او نظر نمی کند.

(موسوعه زيارات المعصومين(ع) ، موسسه امام هادى(ع) ، جلد2، صفحه 52)

.............

11) بزنطی می گوید که امام رضا(ع) به من فرمودند: هر كجا بودى ، روز غدير نزد قبر اميرالمؤمنين علی(ع) حاضر شو ، زيرا خداوند تبارك و تعالى براى هر زن و مرد مومن و مسلم گناهان شصت سال را می بخشد ، و دو برابر آنچه در ماه مبارك رمضان و شب قدر و عید فطر از آتش جهنم آزاد كرده ، در روز غدیر رهايى می بخشد ، و يك درهم در آن روز، در آنجا برابر است با هزار درهمى كه به برادران عارف آشنا بدهى ، پس به برادرانت در اين روز بخشش كن و هر مرد و زن مومن را خوشحال گردان.

(بحارالانوار، علامه مجلسی، جلد100، صفحه358)
امیرالمومنین،زیارت امیرالمومنین،زیارت امام علی،ثواب زیارت،ثواب زیارت امیرالمومنین،ثواب زیارت امام علی،فضایل زیارت امیرالمومنین،فضایل زیارت امام علی،ثواب و فضایل زیارت امیرالمومنین،ثواب و فضایل زیارت امام علی،امیرالمومنین در نجف،امام علی در نجف
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام