کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده یا سواره

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده یا سواره1) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه از منزلش بيرون آيد و قصدش زيارت قبر امام حسين(ع) باشد ، اگر پياده رود خداوند منّان به هر قدمى كه برمى‏دارد يك حسنه برايش نوشته و يك گناه از او محو مى‏فرمايد تا زمانى كه به حائر برسد و پس از رسيدن به آن مكان شريف حق تبارك و تعالى او را از رستگاران قرار مى‏دهد تا وقتى كه مراسم و اعمال زيارت را به پايان برساند كه در اين هنگام او را از فائزين محسوب مى‏فرمايد تا زمانى كه اراده برگشت نمايد در اين وقت فرشته‏اى نزد او آمده و مى‏گويد: رسول خدا(ص) سلام رسانده و به تو مى‏فرمايد: از ابتداء عمل را شروع كن، تمام گناهان گذشته‏ات آمرزيده شد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه432)

.............

2) امام صادق(ع) فرمودند : شخصى كه به زيارت قبر امام حسین(ع) مى‏رود ، زمانى كه از اهلش جدا شد ، با اولين گامى كه برمى‏دارد تمام گناهانش آمرزيده مى‏شود ، سپس با هر قدمى كه برمى‏دارد پيوسته تقديس و تنزيه شده تا به قبر مطهر برسد و هنگامى كه به آنجا رسيد حق تعالى او را خوانده و با وى مناجات نموده و مى‏فرمايد: بنده من ، از من بخواه تا به تو اعطاء نمايم ، من را بخوان اجابتت نمايم ، از من طلب كن به تو بدهم ، حاجتت را از من بخواه تا برايت روا سازم. راوى مى‏گويد، امام صادق(ع) فرمودند: و بر خداوند متعال حق و ثابت است آنچه را كه بذل نموده اعطاء فرمايد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه433)

.............

3) امام صادق(ع) فرمودند: خداوند متعال فرشتگانى دارد كه موكّل قبر امام حسين(ع) مى‏باشند ، هنگامى كه شخص قصد زيارت امام حسین(ع) را مى‏نمايد ، حق تعالى گناهان او را در اختيار اين فرشتگان قرار مى‏دهد و زمانى كه وى قدم اول برداشت ، فرشتگان تمام گناهانش را محو مى‏كنند و سپس قدم دوّم را كه برداشت حسناتش مضاعف و دو چندان مى‏كنند و پيوسته با قدم‏هائى كه برمى‏دارد حسناتش مضاعف مى‏گردد تا به حدّى مى‏رسد كه بهشت برايش واجب و ثابت مى‏گردد، سپس اطرافش را گرفته و تقديسش مى‏كنند و فرشتگان آسمان نداء داده و مى‏گويند: زوّار دوست دوست خدا را تقديس نمائيد. و وقتى زوّار غسل كردند حضرت محمّد رسول الله(ص) ايشان را مورد نداء قرار داده و مى‏فرمايد: اى مسافران خدا! بشارت باد بر شما كه در بهشت با من هستيد. سپس امير المؤمنين(ع) به ايشان نداء نموده و مى‏فرمايد: من ضامنم كه حوائج شما را بر آورده نموده و بلاء را در دنيا و آخرت از شما دفع كنم، سپس پيامبر اكرم(ص) با ايشان از طرف راست و چپ ملاقات فرموده تا بالأخره به اهل خود بازگردند.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه435)

.............

4) امام صادق(ع) فرمودند: كسى كه پياده به زيارت قبر حضرت امام حسين(ع) برود خداوند متعال به هر قدمى كه بر مى‏دارد هزار حسنه برايش ثبت و هزار گناه از وى محو مى‏فرمايد و هزار درجه مرتبه‏اش را بالا مى‏برد سپس فرمودند:وقتى به فرات وارد شدى ابتداء غسل كن و كفش‏هايت را آويزان نما و پاى برهنه راه برو و مانند بنده ذليل راه برو و وقتى به درب حائر رسيدى چهار مرتبه تكبير بگو سپس اندكى حركت كن باز چهار بار تكبير گفته بعد به طرف بالاى سر حضرت برو و در آنجا بايست و سپس چهار مرتبه تكبير بگو و نزد قبر نماز بخوان و از خداوند متعال حاجت خود را بخواه.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه436)

.............

5) عبد اللَّه بن هلال  می گوید که به محضر امام صادق (ع) عرض كردم: فدايت شوم كمترين ثواب و اجرى كه براى زائر قبر امام حسين(ع) مى‏باشد چيست؟ امام صادق(ع) فرمودند: اى عبد اللَّه! كمترين پاداشى كه براى او است اينكه : خداوند متعال خود و اهلش را حفظ كرده تا به خويشانش باز گردد و وقتى روز قيامت شد خداوند متعال حافظ او خواهد بود.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه437)

.............

6) على بن ميمون صائغ می گوید که امام صادق(ع) به من فرمودند : اى على ، قبر امام حسين(ع) را زيارت كن و ترك مكن. عرض كردم: ثواب كسى كه امام حسین(ع) را زيارت كند چيست؟ امام صادق(ع) فرمودند: كسى كه پياده زيارت كند خداوند بهر قدمى كه برمى‏دارد يك حسنه برايش نوشته و يك گناه از او محو مى‏فرمايد و يك درجه مرتبه‏اش را بالا مى‏برد و وقتى به زيارت رفت حق تعالى دو فرشته را موكّل او مى‏فرمايد كه آنچه خير از دهان او خارج مى‏شود را نوشته و آنچه شر و بد مى‏باشد را ننويسند و وقتى برگشت با او وداع كرده و به وى مى‏گويند: اى ولىّ خدا گناهانت آمرزيده شد و تو از افراد حزب خدا و حزب رسول او و حزب اهل بيت رسولش مى‏باشى و خداوند هرگز چشمانت را به آتش جهنم بينا نمى‏كند و آتش نيز تو را ابدا نخواهد ديد و تو را طعمه خود نخواهد نمود.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه438)

.............

7) امام صادق(ع) فرمودند: كسى كه از شيعيان ما بوده و امام حسين(ع) را زيارت كند ، از زيارت برنگشته مگر آنكه تمام گناهانش آمرزيده مى‏شود و براى هر قدمى كه برمى‏دارد و هر دستى كه بالا مى‏رود و اسبش را حركت داده و مى‏راند هزار حسنه ثبت شده و هزار گناه محو گشته و هزار درجه مرتبه‏اش بالا مى‏رود.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه439)

.............

8) امام صادق(ع) فرمودند: كسى كه پياده به زيارت قبر حضرت امام حسين(ع) برود خداوند متعال به هر گامى كه برداشته و به هر قدمى كه از زمين بلند نموده و بر آن نهاده ثواب آزاد كردن بنده‏اى از اولاد حضرت اسماعيل را مى‏دهد. و كسى كه با كشتى به زيارت آن حضرت رود و در اثناء كشتى چپ شده و سرنشينانش را در آب بريزد منادى از آسمان نداء مى‏كند: خوشا به حال شما و گوارا باد بر شما بهشت.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه440)
زیارت امام حسین،ثواب زیارت امام حسین،با پای پیاده،سواره،زیارت سواره،زیارت با پای پیاده،زیارت اربعین،زیارت امام حسین با پای پیاده،ثواب زیارت امام حسین(ع) سواره،ثواب زیارت امام حسین پیاده،ثواب زیارت امام حسین سوره،ثواب زیارت امام حسین با پاهای پیاده،ثواب زیارت امام حسین به صورت سواره
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام