کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب زيارت امام حسين(ع) در حال عارف به حق ایشان بودن

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب زيارت امام حسين(ع) در حال عارف به حق ایشان بودن1) امام کاظم(ع) فرمودند : كسى كه امام حسين(ع) را زيارت نموده و به حقّش عارف و آگاه باشد ، خداوند گناهان گذشته و آينده‏اش را می آمرزد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 451)

..............

2) از هارون بن ابى خارجه مى‏گويد: به محضر امام صادق(ع) عرض كردم : مردم روايت نقل مى‏كنند كه اگر كسى امام حسين(ع) را زيارت كند ، ثواب يك حج و يك عمره براى او منظور مى‏شود ، شما در اين باره چه مى‏فرمائيد؟ امام صادق(ع)  فرمودند: به خدا قسم كسى كه امام حسین(ع) را زيارت كند و عارف به حقّش باشد ، تمام گناهان گذشته و آينده‏اش آمرزيده مى‏شود.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 452)

..............

3) امام کاظم(ع) فرمودند : كمترين ثوابى كه به زائر امام حسين(ع) در شط فرات مى‏دهند بشرطى كه عارف به حق و حرمت و ولايت آن جناب باشد اين است كه ، گناهان گذشته و آينده‏اش را حقتعالى مى آمرزد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 453)

.............

4) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه به زيارت قبر امام حسين(ع) برود و به حق آن حضرت عرفان و آگاهى داشته باشد ، مانند كسى است كه سه حج همراه با رسول خدا(ص) انجام داده باشد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 461)

.............

5) امام رضا(ع) فرمودند : كسى كه امام حسین(ع) را زيارت كند در حالى كه به حق آن حضرت عارف و آگاه باشد ، از هم صحبت‏هاى حق تعالى بالاى عرش مى‏باشد ، سپس اين آيه را قرائت فرمودند: إِنَّ الْمُتَّقِينَ فِي جَنَّاتٍ وَ نَهَرٍ،  فِي مَقْعَدِ صِدْقٍ عِنْدَ مَلِيكٍ مُقْتَدِرٍ. (همانا اهل تقوى در باغ‏ها و كنار نهرها منزل گزينند، در منزل‏گاه صدق و حقيقت نزد خداوند عزّت و سلطنت جاودانى متنعّم مى‏باشند).

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 462)
ثواب زيارت امام حسين،عارف به حق،عارف به حق امام،عارف به حق امام حسین،عارف به حق ایشان بودن،زيارت امام حسين عارف به حق،عارف به حق زيارت امام حسين سلام الله علیه،زيارت امام حسين با معرفت،زیارت با معرفت امام حسین،ثواب زيارت امام حسين با معرفت
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام