کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب زيارت امام حسين(ع) در نيمه شعبان

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب زيارت امام حسين(ع) در نيمه شعبان1) امام صادق(ع) فرمودند : هنگامى كه نيمه شعبان میشود از افق اعلى منادى نداء میكند : اى زائرين امام حسين(ع) به اهل خود برگرديد در حالى كه آمرزيده شده ايد ، ثواب و اجر شما بر خدا است كه پروردگار شما بوده و بر محمّد(ص) است كه پيغمبر شما می باشد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 593)

...............

2) امام صادق(ع) و امام سجاد(ع) فرمودند : كسى كه دوست دارد صد و بيست و چهار هزار پيامبر با او مصافحه كنند ، بايد قبر امام حسین(ع) را در نيمه ماه شعبان زيارت كند ، چون که ارواح انبياء(ع) از خدا اذن گرفته تا امام حسین(ع) را زيارت كنند ، پس به ايشان اذن داده میشود ، پنج تن از ايشان اولو العزم هستند. راوی می گوید که : عرض كرديم: ايشان چه كسانى هستند؟ حضرت فرمودند: حضرات نوح(ع) و ابراهيم(ع) و موسى(ع) و عيسى(ع) و محمّد(ص) . راوی می گوید که : محضر مباركش عرضه داشتيم: معناى اولو العزم چيست؟ حضرت فرمودند: يعنى مبعوث شده اند به شرق و غرب زمين، به جنّ و انس.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 594)

...............

3) صافى برقى می گوید که: امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه امام حسین(ع) را سه سال پشت سر هم كه بينشان فاصله نباشد در نيمه شعبان زيارت كند گناهانش آمرزيده می شود.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 595)

...............

4) امام باقر(ع) فرمودند : گناهان كسى كه در نيمه شعبان امام حسين(ع) را زيارت كند آمرزيده می شود ، و در آن سال گناه و لغزشى برايش نوشته نمی شود تا سال تمام گردد و اگر در سال آينده امام حسین(ع) را زيارت كرد گناهانش آمرزيده می گردد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 596)

...............

5) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه قبر امام حسين(ع) را در يكى از سه شب زيارت كند خداوند منّان گناهان گذشته و آينده اش را می آمرزد. راوى گفت: عرض كردم: فدايت شوم آن سه شب كدام می باشد؟ امام صادق(ع) فرمودند: شب عيد فطر ، شب عيد قربان، شب نيمه ماه شعبان .

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 597)

...............

6) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه امام حسين(ع) را شب نيمه شعبان و شب عيد فطر و شب عرفه در يك سال زيارت كند ، خداوند متعال ثواب هزار حج و هزار عمره قبول شده برايش می نويسد ، و هزار حاجت از حوائج دنيا و آخرتش روا می گردد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 597)

...............

7) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه شب نيمه شعبان به زمين كربلاء رفته و در آنجا هزار مرتبه (قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ) خوانده و هزار مرتبه استغفار نموده و هزار مرتبه الحمد للَّه بگويد ، سپس ايستاده و چهار ركعت نماز خوانده و در هر ركعت هزار مرتبه آيت الكرسى قرائت نمايد ، خداوند متعال دو فرشته را بر او موكّل كند كه وى را از هر سوء و بدى و از شرّ هر شيطان و سلطانى حفظ كنند و حسنات او را نوشته ولى گناهانش را نمی نويسند و تا زمانى كه با وى می باشند براى او طلب آموزش می نمايند.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 598)

...............

8) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه قبر مطهّر امام حسين(ع) را در نيمه شعبان زيارت كند ، حقتعالى گناهان گذشته و آينده اش را می آمرزد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 599)

...............

9) امام صادق(ع) فرمودند : در شب نيمه شعبان خداوند متعال گناهان گذشته و آينده هر مؤمنى كه قبر امام حسين(ع) را در آن شب زيارت كند می آمرزد و به ايشان گفته میشود که شروع به انجام عمل كنيد . راوى میگويد: محضر مباركشان عرض كردم: اين همه عنايت و لطف براى كسى است كه امام حسين(ع) را در نيمه شعبان زيارت كند؟ امام صادق(ع) فرمودند: اگر مردم را خبر دهم به فضيلتى كه در زيارت اين شب است قطعا مردان بر چوب سوار شده و خود را به سر قبر مطهّرش می رسانند.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 600)

...............

10) امام صادق(ع) فرمودند ‌: كسى كه در شب نيمه شعبان قبر امام حسين(ع) را زيارت كند ، خداوند متعال گناهان گذشته و آينده او را می آمرزد و كسى كه قبر مطهّرش را روز عرفه زيارت كند خداوند منّان ثواب هزار حج و هزار عمره مقبول را برايش مینويسد و كسى كه در روز عاشوراء آن حضرت را زيارت كند مانند كسى است كه حق تعالى را بالاى عرشش زيارت كرده است.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 601)
شعبان،نيمه شعبان،در نيمه شعبان،زیارت نيمه شعبان،زیارت در نيمه شعبان،زيارت امام حسين در شعبان،زيارت امام حسين در ماه شعبان،زيارت امام حسين در نیمه شعبان،زيارت امام حسين در نیمه ماه شعبان،ثواب زيارت امام حسين در شعبان،ثواب زيارت امام حسين در نیمه شعبان،ثواب زيارت امام حسين در ماه شعبان
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام