کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب زیارت امام کاظم(ع) و امام جواد(ع) در کاظمین

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب زیارت امام کاظم(ع) و امام جواد(ع) در کاظمین1) حسن بن على الوشاء می گوید که : از امام رضا(ع) راجع به زيارت قبر امام کاظم(ع) سؤال كرده و عرض كردم : آيا مثل زيارت قبر امام حسين(ع) است؟ امام رضا(ع) فرمودند: بلى.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه904)

................

2) حسين بن بشّار واسطى می گوید که : محضر مبارك امام رضا(ع) عرض كردم: آيا قبر امام کاظم(ع) در بغداد(کاظمین) را زيارت بكنم؟ امام رضا(ع) فرمودند: اگر چاره اى از آن نداشتى ، پس از پشت حجاب زيارتش بكن. (به خاطر تقيه از مخالفين)

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه906)

................

3) حسن بن على الوشاء می گوید که از امام رضا(ع) پرسیدم : ثواب كسى كه قبر پدر بزرگوارتان امام کاظم(ع) را زيارت كند چيست؟ امام رضا(ع) فرمودند: قبر امام کاظم(ع) را زيارت كن. حسن بن على الوشاء می گوید که عرض کردم : فضيلت آن چه قدر است؟ امام رضا(ع) فرمودند: ثواب و فضيلت كسى كه قبر امام کاظم(ع)را زيارت كند مثل ثواب كسى است كه قبر امام حسين(ع) را زيارت نمايد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه906)

................

4) حسين بشّار واسطى می گوید که : از امام رضا(ع) پرسيدند : ثواب كسى كه قبر پدر بزرگوارتان امام کاظم(ع) را زيارت كند چيست؟ امام رضا(ع) فرمودند: به زيارت قبر امام کاظم(ع) برويد. راوی می گوید که عرض كردم: چه فضيلتى در زیارت امام کاظم(ع) می باشد؟ امام رضا(ع) فرمودند: فضيلت زيارت امام کاظم(ع) همچون فضيلت زيارت پدرش يعنى رسول خدا(ص) می باشد. راوی می گوید که عرض كردم: اگر خوف و هراسى داشته و برايم ممكن نبود كه داخل شوم چه كار بكنم؟ امام رضا(ع) فرمودند: از پشت حجاب سلام بده.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه907)

................

5) امام رضا(ع) فرمودند : كسى كه قبر پدرم (امام کاظم(ع)) را در بغداد(کاظمین) زيارت كند ، مثل كسى است كه رسول خدا(ص) و قبر اميرالمؤمنين علی(ع) را زيارت كرده ، منتهى زيارت رسول خدا(ص) و امير المؤمنين‏ علی(ع) افضل می باشند.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه908)

................

6) عبد الرّحمن بن ابى نجران می گوید که : از امام جواد(ع) راجع به كسى كه رسول خدا(ص) را زيارت كند پرسيدم؟ امام جواد(ع) فرمودند : بهشت براى او است و كسى كه قبر امام کاظم(ع) را زيارت كند بهشت براى او می باشد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه908)

................

7) رحیم خلنجى می گوید که : محضر مبارك امام رضا(ع) عرض كردم: فدايت شوم زيارت قبر امام کاظم(ع) در بغداد(کاظمین) ، بر ما مشقت دارد لذا خدمتش رفته و از پشت ديوارها به او سلام می دهيم ، ثواب كسى كه امام کاظم(ع) را زيارت كند چيست؟ امام رضا(ع) فرمودند : به خدا سوگند ثواب زیارت امام کاظم(ع) مثل ثواب كسى است كه رسول خدا(ص) را زيارت كرده است.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه910)

................

8) ابراهيم بن عقبه می گوید که : محضر امام هادی(ع) نامه اى نوشته و در آن از زيارت قبر امام حسین(ع) و امام کاظم(ع) و امام جواد(ع) پرسيدم؟ امام هادی(ع) در جواب فرمودند: زيارت امام حسین(ع) را مقدم بجا آور ، و بعد زيارت امام کاظم(ع) و امام جواد(ع) را به آن ضميمه كن ، كه زيارتت جامع تر و اجرت عظيم تر خواهد بود.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه912)

................

9) داود صیرفی می گوید که: به محضر مبارک امام هادی (ع) عرض کردم: من پدر شما امام جواد(ع) را زیارت نمودم و ثواب آن را به شما هدیه کردم ، امام هادی(ع) فرمودند: برای تو اجر و پاداش بسیاری است و ما هم سپاس گزار خواهیم بود.

(بحارالانوار، علامه مجلسی، جلد102، صفحه256)

................

10) زید شحّام می گوید که: به محضر مبارک امام صادق (ع) عرض کردم: پاداش کسی که یکی از شما را زیارت کند چیست؟ امام صادق(ع) فرمودند: همانند کسی است که رسول خدا(ص) را زیارت نماید.

(اصول کافی، شیخ کلینی، جلد4، صفحه579)
امام کاظم،امام جواد،ثواب زیارت امام کاظم،ثواب زیارت امام جواد،کاظمین،زیارت کاظمین،ثواب کاظمین،ثواب زیارت کاظمین،ثواب زیارت امامان کاظمین،ثواب زیارت امامین کاظمین،ثواب زیارت امامین جوادین(ع)
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام