سروده امّ المومنین حضرت خدیجه(س) در فضیلت پیامبر(ص)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

سروده امّ المومنین حضرت خدیجه(س) در فضیلت پیامبر(ص)ام المؤمنین خدیجه(س) در فضیلت پیامبر(ص) چه سروده ای دارند؟
اُمّ المؤمنین حضرت خدیجه کبرى دختر خویلد همسر گرامى پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله) بسیار زیبا شعر مى گفت. و از شعرهاى او شعرى است[در فضیلت پیامبر(صلى الله علیه وآله) و] درباره شترى که صورت خود را بر پاهاى پیامبر مالیده و به خاطر کرامت آن حضرت به سخن آمده و فضایل آن حضرت را بیان کرده است:
نطقَ البعیرُ بفضلِ أحمدَ مُخْبِراً *** هذا الّذی شَرُفَتْ به اُمُّ القُرى
هذا محمّد خیرُ مبعوث أتى *** فهو الشفیعُ وخیرُ من وَطِىءَالثّرى
یا حاسدیه تمزّقوا من غیظکم *** فهو الحبیبُ ولا سواهُ فی الورى(1)
(شتر براى بیان فضیلت احمد به سخن آمد و گزارش داد و گفت: از وجود این شخصیّت است که اُمّ القرى(مکّه) شرافت یافت. این محمّد است و بهترین پیامبرِ فرستاده شده، او شفیع و بهترین کسى است که قدم بر زمین نهاده است. اى حسودان! از اندوه خود بمیرید که تنها او محبوب است و جز او در میان مردم محبوبى نیست).(2)
      
پی نوشت:
      
(1). بحار الأنوار، ج 6، ص 103 (ج 16، ص 28).
(2). گردآوری از کتاب: گزیده ای جامع از الغدیر، علامه شیخ عبدالحسین امینی، ترجمه محمد حسین شفیعی شاهرودی، موسسه میراث نبوت، چاپ سوم، ص 137.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی
ام المومنین،خدیجه،ام المومنین خدیجه،ام المومنین حضرت خدیجه،حضرت خدیجه و پیامبر،سروده حضرت خدیجه،فضیلت پیامبر،پیامبر و حضرت خدیجه،شعر حضرت خدیجه،خدیجه بنت خویلد،خدیجه ام المومنین،حضرت خدیجه ام المومنین،سروده امّ المومنین،سروده امّ المومنین حضرت خدیجه،اشعار حضرت خدیجه،اشعار حضرت خدیجه(س) در فضیلت پیامبر(ص)