کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

تهیه آب توسط امیرالمومنین على(ع) در جنگ بدر

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

تهیه آب توسط امیرالمومنین على(ع) در جنگ بدراحمد حنبل در «مناقب»(1) این حدیث را این چنین ذکر نموده که : چون شب بدر شد پیامبر(صلى الله علیه وآله) فرمود : «من یستقی لنا من الماء؟!» (چه کسى به ما آب مى نوشاند؟) مردم از روى ترس قبول نکردند . پس على(علیه السلام) برخاست و دلوى بر دوش خود انداخت و بر سر چاهى که عمیق و تاریک بود آمد و داخل آن شد . پس خداوند بر جبرئیل و میکائیل و اسرافیل وحى فرستاد که براى یارى رساندن به محمّد(صلى الله علیه وآله) و برادرش و لشکرش آماده شوید . پس از آسمان فرود آمدند و سر و صدایى داشتند که هر کس آن را مى شنید به وحشت مى افتاد و مى ترسید . چون به محاذى چاه رسیدند به جهت اکرام و بزرگداشت على(علیه السلام) همگى به او سلام کردند(2)،(3)

پی نوشت:
(1). حدیث شماره 171 ؛ و در فضائل الصحابة : ح 1049 ؛ و در تاریخ ابن عساکر : شماره 868 .
(2). مراجعه شود: شرح نهج البلاغة،ج2، ص450 ؛ ج 9، ص172 ، خطبه 154] .
(3). گردآوری از کتاب: گزیده ای جامع از الغدیر، علامه شیخ عبدالحسین امینی، ترجمه محمد حسین شفیعی شاهرودی، موسسه میراث نبوت، چاپ سوم، ص 372.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی
آب،تهیه آب،آب آوردن،آب آوردن در جنگ بدر،چه کسی آب آورد،در چنگ بدر چه کسی آب آورد،ساقی بدر،تهیه آب توسط امیرالمومنین(ع)،امیرالمومنین على در بدر،امیرالمومنین على در جنگ بدر،امام علی در بدر،امام علی در جنگ بدر،تهیه آب توسط امیرالمومنین،تهیه آب توسط امیرالمومنین علی(ع)
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام