تکلیف حق الناس شیعیان چه میشود؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

تکلیف حق الناس شیعیان چه میشود؟جمیل بن درّاج می گوید که : به امام کاظم(ع) عرض کردم : برای مردم تفسیر جابر را بازگو کنم ؟ امام کاظم(ع) فرمودند : به آنهایی که پست و فرومایه هستند نه نگو ، مبادا آن را پخش کنند ، بعد امام کاظم(ع) فرمودند : آیا این آیه را خوانده ای ؟ (إنَّ إلَیْنا إیابَهُم ، ثُمَّ إنَّ عَلَیْنا حِسابَهُم) (قطعا بازگشت آنان به سوی ما هست ، آنگاه بی تردید حسابشان بر عهده ما هست) (سوره غاشیه ، آیه 26 و 25) . جمیل بن درّاج میگوید که عرض کردم : بلی . امام کاظم(ع) فرمودند :إذا کان یوم القیامه وجمع اللَّه الأوّلین والآخرین ولّانا حساب شیعتنا فما کان بینهم وبین اللَّه حکمنا علی اللَّه فیه فأجاز حکومتنا ، وما کان بینهم وبین الناس استوهبناه منهم فوهبوه لنا، وما کان بیننا وبینهم فنحن أحقّ من عفی وصفح . هنگامی که قیامت فرا رسد و خداوند همه خلایق را گرد آورد ، حسابِ شیعیان را به ما واگذار نماید ، آنگاه ما نسبت به اختلافی که بین آنها و خداوند است میانجیگری می کنیم و خداوند را راضی می گردانیم ، و نسبت به اختلافی که بین آنها و مردم است از مردم طلب بخشش می کنیم و آنها شیعیان را به خاطر ما می بخشند ، و نسبت به اختلافی که بین ما و آنها است ما سزاوارتریم که آنها را بخشیده و از حقّ خود صرف نظر کنیم .

(القطره - سید احمد مستنبط(ره) - جلد1 - بخش امام موسی بن جعفر الکاظم(ع) - صفحه 592)نکته : در زیارت جامعه کبیره هم به ائمه معصومین(ع) خطاب کرده و عرض می نماییم که : (وإیاب الخلق إلیکم وحسابهم علیکم) (بازگشت خلق به سوی شما و حساب ایشان با شما است) . خداوند اراده کرده که ائمه معصومین(ع) عهده دار امر و نهی الهی در دنیا و آخرت باشند ، و امام کاظم(ع) در این حدیث برنامه ای که مربوط به شیعیان هست را مقداری بیان فرمودند .
حق الناس،حق الناس شیعیان،حق الناس شیعه،تکلیف حق الناس،تکلیف حق الناس شیعیان،تکلیف حق الناس شیعه،حق الناس شیعیان چه میشود؟،حق الناس شیعه چه میشود؟،تکلیف حق الناس چه میشود؟،تکلیف حق الناس شیعیان چه میشود؟،تکلیف حق الناس شیعه چه میشود؟