کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

زائر امام حسین(ع) چگونه باید باشد؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

زائر امام حسین(ع) چگونه باید باشد؟


1) امام صادق(ع) فرمودند: هنگامى كه اراده زيارت امام حسين(ع) را نمودى ، پس آن حضرت را با حالى غمگين و اندوهناك و ناراحت و ژوليده و گرفته و گرسنه و تشنه زيارت نما زيرا حضرتش كشته شدند در حالى كه غمگين و ناراحت و ژوليده و گرفته و گرسنه و تشنه بودند و از آن جناب حوائج و خواسته هاى خود را بخواه و سپس از آنجا برگرد و آن مكان شريف را وطن براى خود قرار مده.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه430)

.............

2) محمّد بن مسلم می گوید که : از امام صادق(ع) پرسیدم که : هرگاه به زيارت پدر بزرگوارتان امام حسين(ع) مى‏رويم ، آيا به همان صورتی كه به حج مى‏رويم باشيم؟ امام صادق(ع) فرمودند: بلى. عرض كردم: پس آنچه بر حاجى لازم است بر ما نيز است؟ حضرت فرمودند: چه چيزهائى را گفتى؟ عرض كردم: اشيائى را كه بر حاجى لازم مى‏باشد. امام صادق(ع) فرمودند: بر تو لازم است كه با همراهانت خوش رفتار باشى، سخن اندك بگوئى و حتى الامكان تكلّم نكنى مگر به خير. بر تو لازم است زياد به ياد خدا باشى. و بر و لازم است جامه و لباس‏هايت را نظيف و پاكيزه نگاه دارى. و بر تو لازم است پيش از اينكه به حائر برسى غسل نمائى. لازم است بر تو كه خاشع بوده و زياد نماز خوانده و بسيار بر محمّد و آل محمّد صلوات بفرستى و به آنچه از تو نيست و مال ديگرى است احترام گذارده و بر ندارى. لازم است به آنچه حلال نيست نگاه نكرده و چشم خود را از آن فروببندى. لازم است وقتى برادر ايمانى خود را نيازمند ديده و ملاحظه كردى كه بواسطه نداشتن نفقه از ادامه عمل عاجز است به ديدنش رفته او را كمك كرده و به مواسات با او رفتار نمائى. بر تو لازم است تقيه ، كه دين تو به آن قائم است را رعايت كنى. واجب است از آنچه منهى هستى و از خصومت و دشمنى و زياد قسم خوردن و از جدال كردنى كه در اثناء آن به خوردن قسم مبادرت مى‏ورزى اجتناب و دورى كنى. و وقتى به اين دستورها عمل كردى البتّه حجّ و عمره تو تمام و كامل بوده و به واسطه صرف نفقه و دور شدن از اهل و عيالت و روى تافتن از آنچه به آن مايل هستى از كسى كه آنچه نزدش بوده و تو آن را طلب كردى استحقاق پيدا مى‏كنى كه از سفرت مراجعه كرده در حالى كه مغفرت و رحمت و رضوانش شامل تو شده باشد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه429)
زائر،زائر امام،زائر امام حسین،زائر چگونه باید باشد؟،زائر امام حسین چگونه باید باشد؟،زائر امام حسین(ع) چگونه باید باشد؟،در مورد زائر امام حسین،پیرامون زائر امام حسین،در موضوع زائر امام حسین،زائر امام حسین چگونه باشد؟،اوصاف زائر امام حسین،در مورد اوصاف زائر امام حسین(ع)
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام