کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

زائر امام حسین(ع) ، زائر خداوند است در عرش

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

زائر امام حسین(ع) ، زائر خداوند است در عرشزائر امام حسین(ع) ، زائر خداوند در عرش است و در اعلی علیین جایگاه دارد1) زيد بن شحام می گوید که : به محضر امام صادق(ع) عرض كردم : كسى كه قبر امام حسين(ع) را زيارت كند ثوابش چيست؟ امام صادق(ع) فرمودند: مثل كسى است كه خدا را در عرش زيارت نموده است . زيد بن شحام می گوید که : عرضه داشتم: چه اجر و ثوابى است براى كسى كه يكى از شما اهل بيت(ع) را زيارت كند؟ امام صادق(ع) فرمودند: مثل كسى است كه رسول خدا(ص) را زيارت نموده است.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه484)

...............

2) امام رضا(ع) فرمودند : كسى كه قبر امام حسین(ع) را در كنار فرات زيارت كند ، مثل كسى است كه خداوند را بالاى عرش زيارت نموده است.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه485)

...............

3) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه به زيارت قبر امام حسين(ع) رود در حالى كه به حق آن حضرت عارف و آگاه باشد ، خداوند متعال او را در اعلی علیین قرار دهد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه485)

...............

4) امام رضا(ع) فرمودند : كسى كه قبر پدرم (امام موسی کاظم(ع)) را در بغداد زيارت كند ، مانند كسى است كه رسول خدا(ص) و اميرالمؤمنين علی(ع) را زيارت نموده ، منتهى زيارت رسول خدا(ص) و اميرالمؤمنين علی(ع) فضيلت و برترى دارد ، سپس امام رضا(ع) فرمودند: كسى كه قبر امام حسین(ع) را در كنار فرات زيارت كند ، مانند كسى است كه خدا را بالاى كرسی اش زيارت نموده است.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه488)

...............

5) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه به زيارت قبر امام حسين(ع) رود ، خداوند متعال او را در اعلی علیین قرار می دهد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه488)

...............

6) بشير دهان  می گوید که : در هر سال به حج مشرف مى‏شدم ، يك سال تنبلى كرده و آن را ترك كردم و سال بعد كه به حج رفته و محضر امام صادق(ع) مشرف شدم ، امام صادق(ع) به من فرمودند: اى بشير چه چيز تو را در سال گذشته از حج سست و تنبل نمود؟ عرض كردم: فدايت شوم مالى داشتم كه از مردم مى‏خواستم و خوف داشتم تلف شود ، لذا به حج نيامده ولى در عوض روز عرفه به زيارت قبر مطهر امام حسين(ع) رفتم. بشیر دهان می گوید که امام صادق(ع) به من فرمودند : آنچه نصيب اهل موقف (حاجى‏ها) شد از تو فوت نگرديد ، اى بشير ، كسى كه قبر امام حسين(ع) را زيارت كند در حالى كه به حق آن حضرت عارف و آگاه باشد ، مانند كسى است كه خدا را در عرش زيارت نموده است .

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه490)
خداوند،زائر امام حسین،زائر خداوند،زائر خداوند است در عرش،زائر خدا است در عرش،زائر خداوند در عرش،زائر خدا در عرش،زائر امام حسین زائر خدا،زائر امام حسین زائر خداوند،زائر امام حسین زائر خداوند است در عرش
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام