کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره انعام چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره انعام چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند: سوره انعام به یکباره بر من نازل شده و هنگام نزول (سوره انعام) هفتاد هزار فرشته که در حال تسبیح (سبحان الله) و تمجید (الحمدلله) گفتن هستند آنرا مشایعت و همراهی کردند . هر کس این سوره را بخواند این هفتاد هزار فرشته در شب و روز، به تعداد آیات (سوره انعام) بر او درود می فرستند.
(مجمع البیان، شیخ طبرسی، جلد4، صفحه5)
................
2) رسول الله(ص) فرمودند: هرکسی (سوره انعام) را قرائت نماید ، برای او پاداشی از در، به وزن همه چهارپایانی که خداوند در دار دنیا آن را آفریده است، خواهد بود و به تعداد تمام درها، صد هزار حسنه و صد هزار درجه به او عنایت می شود.
(مستدرک الوسائل، محدث نوری، جلد4، صفحه298)
................
3) امام جعفر صادق(ع) فرمودند: سوره انعام به صورت کامل و یکباره بر پیامبر(ص) نازل شده است، پس آن را عظیم و عزیز بدارید ، زیرا در 70 جای (سوره انعام) نام خداوند برده شده است و اگر مردم می دانستند چه آثار و برکاتی در این سوره نهفته است آن را رها نمی کردند.
(اصول کافی، شیخ کلینی، جلد2، صفحه622)
................
4) امام باقر(ع) فرمودند: هرگاه به بیماری ای دچار شدی و از آن می ترسی که به تو زیان برساند ، سوره انعام را قرائت کن ، زیرا با قرائت این سوره آنچه از این بیماری بیم داری به تو نخواهد رسید.
(مکارم الاخلاق، شیخ طبرسی ، صفحه363)
انعام،سوره انعام،ثواب انعام،فضیلت انعام،خواص انعام،ثواب سوره انعام،فضیلت سوره انعام،خواص سوره انعام،انعام قرآن،انعام قرآن،فایده انعام،فواید انعام،فایده سوره انعام،فواید انعام،فواید سوره انعام،روایات سوره انعام،احادیث سوره انعام
سوره انعام
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام