کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره شوری چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره شوری چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره شوری) را قرائت کند ، در شمار کسانی است که فرشتگان بر او درود می فرستند و برای او طلب آمرزش و رحمت الهی می کنند.
(مجمع البیان، شیخ طبرسی، جلد9، صفحه25)
...............
2) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی (سوره شوری) را قرائت کند ، خداوند در روز قیامت به گونه ای او را بر می انگیزد که چهره اش مانند برف سفید و مانند خورشید درخشان است ، تا اینکه نزد پروردگارش می ایستد ، خداوند می فرماید : ای بنده ام، بر قرائت (سوره شوری) مداومت کردی در حالی که از ثوابش آگاه نبودی ، اما اگر ثواب آن را می دانستی دائم آن را قرائت می کردی ف ولی من جزا و پاداش تو را به شکل کامل به تو عطا می کنم ، سپس می فرماید : او را به بهشت درآورید و به او قصری از یاقوت سرخ بدهید که خداوند به آن شرافت داده است و به گونه ای است که از درون بیرون آن و از بیرون درونش دیده می شود ، و در آن هزار حوریه بهشتی و هزار خدمتکار زن و هزار خدمتکار مرد برای خدمت به او هستند.
(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه113)
...............
3) امام صادق(ع) فرمودند: هرکسی (سوره شوری) را بنویسد و بشوید و از آب آن در سفر بنوشد ، بعد از آن نیازمند آب نمی شود و دچار عطش نخواهد شد.
(مستدرک الوسائل، محدث نوری، جلد4، صفحه312)
...............
4) امام صادق(ع) فرمودند: هر کس (سوره شوری) را بنویسد و بشوید و.... این آب را با خاک رس مخلوط کنند و از گل بدست آمده کوزه ای بسازند و پس از آن آب در آن بریزند و کسی که شک زیاد دارد از آن بنوشد به حالت عادی بر می گردد.
(مستدرک الوسائل، محدث نوری، جلد4، صفحه312)
شوری،سوره شوری،ثواب شوری،فضیلت شوری،خواص شوری،ثواب سوره شوری،فضیلت سوره شوری،خواص سوره شوری،سوره امام حسین،سور امام حسین،شوری قرآن،شوری قرآن،فایده شوری،فواید شوری،فایده سوره شوری،فواید شوری،فواید سوره شوری،روایات سوره شوری،احادیث سوره شوری
ثواب و خواص و فضیلت سوره شوری چیست؟