کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره فاطر چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره فاطر چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره فاطر) را قرائت کند ، در روز قیامت سه در از درهای بهشتی او را صدا می زند که از هر کدام از این سه درب که خواست وارد شود.
(مجمع البیان، شیخ طبرسی، جلد8، صفحه230)
..............
2) هر کسی دو آیه (30-29) سوره فاطر را در 4 پارچه پنبه ای نو و پاک بنویسد و در مکان تجارت خود قرار دهد، موجب رشد تجاری او و سود فراوان می شود.
(مصباح کفعمی، صفحه456)
..............
3) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی (سوره های سبأ و فاطر) را در شب قرائت کند ، در آن شب همواره در حفظ و امان خداوند و وکیلان او خواهد بود ، و اگر کسی در روز (سوره های سبأ و فاطر) را بخواند ، هیچ امر ناخوشایند و مکروهی به او نمی رسد و از خیر دنیا وآخرت چیزهایی به او داده می شود که به ذهنش خطور نکرده است.
(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه110)
..............
4) امام صادق(ع) فرمودند: هر گاه در شب و هنگام خوابیدن ، از وقوع زلزله و خراب شدن خانه می ترسی ، آیه 41 (سوره فاطر) را قرائت کن.
(مکارم الاخلاق، شیخ طبرسی ، صفحه290)
..............
5) رسول الله(ص) فرمودند: امان امت من از فرو ریختن ساختمان ، این آیه 41 (سوره فاطر) است.
(مکارم الاخلاق، شیخ طبرسی ، صفحه290)
..............
6) معاویه بن وهب می گوید : نزد مولایم امام صادق(ع) بودم ، مردی از اهل مرو خدمت ایشان بود که پسرش به بیماری صرع مبتلا بود و آن مرد از این گرفتاری شکایت کرد . امام صادق (ع) فرمود : او را به نزد من بیاور ، و بعد با دستان مبارکش سر کودک مبتلا به صرع را مسح کرد و آیه 41 (سوره فاطر) را قرائت فرمود.
(امالی، شیخ طوسی ، صفحه672)
فاطر،سوره فاطر،ثواب فاطر،فضیلت فاطر،خواص فاطر،ثواب سوره فاطر،فضیلت سوره فاطر،خواص سوره فاطر،سوره امام حسین،سور امام حسین،مفاطر قرآن،فاطر قرآن،فایده فاطر،فواید فاطر،فایده سوره فاطر،فواید فاطر،فواید سوره فاطر،روایات سوره فاطر،احادیث سوره فاطر
سوره فاطر
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام