کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره مجادله چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره مجادله چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره مجادله) را قرائت نماید ، در روز قیامت از حزب خدا (حزب الله) نوشته می شود.
(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد9، صفحه407)
.............
2) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی (سوره حدید) و (سوره مجادله) را در نماز واجبی قرائت کند و بر انجام آن مداومت ورزد ، خداوند او را تا زمان مرگش هرگز عذاب نمی کند ، و نه در خودش و نه در خانواده اش هیچ بدی نمی بیند ، و هیچ فقر و نیاز شدیدی به او نمی رسد.
(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه117)
.............
3) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی در شب جمعه (سوره مجادله) را قرائت کند ، تا صبح از بلاها در امان می ماند.
(مستدرک الوسائل، محدث نوری، جلد6، صفحه105)
.............
4) رسول الله(ص) فرمودند: اگر (سوره مجادله) را بنویسند و به همراه مریضی قرار دهند و یا بر مریضی بخوانند ، درد او آرام می شود ، و اگر (سوره مجادله) را بر مالی که دفن شده یا انبار شده بخوانند ، حفظ می شود.
(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه309)
.............
5) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی (سوره مجادله) را نزد مریضی بخواند ، موجب آرامش و خواب او می شود ، و اگر در قرائت (سوره مجادله) مداومت شود و همیشه در شب و روز (سوره مجادله) را بخوانند ، موجب حفظ و امان از هر خطری می شود ، و اگر برای چیز انبار شده و دفن شده (سوره مجادله) بخوانند ، مایه حفظ آن می شود ، و اگر نوشته شده (سوره مجادله) را در مزرعه حبوبات یا انبار آن بگذارند ، از آفات و چیزهایی که موجب خرابی و تلف آن می شود در امان می ماند.
(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه309)
مجادله،سوره مجادله،ثواب مجادله،فضیلت مجادله،خواص مجادله،ثواب سوره مجادله،فضیلت سوره مجادله،خواص سوره مجادله،مجادله قرآن،فایده مجادله،فواید مجادله،فایده سوره مجادله،فواید مجادله،فواید سوره مجادله،روایات سوره مجادله،احادیث سوره مجادله
ثواب و خواص و فضیلت سوره مجادله چیست؟