کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره صف چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره صف چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند : هر کسی سوره عیسی(ع) (سوره صف) را قرائت نماید ،  تا هنگامی که قاری این سوره در دنیاست ، بر او درود می فرستد ، و برای او طلب مغفرت و آمرزش می کنند ، و در روز قیامت نیز رفیق و همراه حضرت عیسی(ع) خواهد بود.
(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد9، صفحه459)
............
2) امام باقر(ع) فرمودند: هر کسی (سوره صف) را قرائت نماید ، و آن را در نمازهای واجب و مستحب خود همیشه بخواند ، خداوند او را همراه با فرشتگان و پیامبران الهی در یک (صف) قرار خواهد داد.
(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه118)
............
3) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی در سفرهایش بر قرائت (سوره صف) مداومت ورزد ، خداوند او را حفظ می کند ، و از خطرات دزد و راهزن در امان است تا به خانه اش برگردد.
(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه361)

............

4) امام باقر(ع) فرمودند : هر کسی سوره های مسبحات (سوره اسراء ، سوره حدید ، سوره حشر ، سوره صف ، سوره جمعه ، سوره تغابن ، سوره اعلی) را وقت خواب بخواند ، نمیرد تا اینکه حضرت قائم(عج) را درک کند ، و اگر از دنیا رفت در جوار پیامبر(ص) خواهد بود.

(وسائل الشیعه، شیخ حر عاملی، جلد6، صفحه226) و (مستدرک الوسائل، محدث نوری، جلد4، صفحه298)

نکته اول : برخی سوره های مسبحات را 5 سوره میدانند ، یعنی (سوره اسراء و سوره اعلی) را جزء سوره های مسبحات نمیدانند .

نکته دوم : برخی سوره های مسبحات را 6 سوره میدانند ، یعنی (سوره اسراء) را جزء سوره های مسبحات نمیدانند .

نکته سوم : آیت الله معرفت ، سوره های مسبحات را 9 سوره میداند ، و میگوید که (سوره فرقان و سوره ملک) نیز جزء سوره های مسبحات می باشند .
صف،سوره صف،ثواب صف،فضیلت صف،خواص صف،ثواب سوره صف،فضیلت سوره صف،خواص سوره صف،صف قرآن،فایده صف،فواید صف،فایده سوره صف،فواید صف،فواید سوره صف،روایات سوره صف،احادیث سوره صف
ثواب و خواص و فضیلت سوره صف چیست؟
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام