کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره حجر چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره حجر چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند: هرکسی (سوره حجر) را قرائت کند ، خداوند به تعداد مهاجرین و انصار به خواننده آن ثواب عطا می فرماید.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد8، صفحه42)

..........

3) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره ابراهیم) و ( سوره حجر) را قرائت نماید ، 10 برابر تعداد کسانی که بت ها را پرستیده اند و کسانی که آن بت ها را نپرستیده اند ، حسنه به او داده می شود.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد6، صفحه55)

..........

4) امام صادق(ع) فرمودند: هرکسی در هر روز جمعه دو رکعت نماز بخواند ، و در رکعت اول آن (سوره ابراهیم) و در رکعت دوم آن (سوره حجر) را قرائت نماید هیچگاه فقر به سراغ او نمی آید و مبتلا به جنون نمی شود.

(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه107)

..........

5) رسول الله(ص) فرمودند : اگر فروشنده کالا (سوره حجر) را بنویسد و بر بازوی خود بندد خرید و فروش او زیاد شود ، و مردم علاقمند می شوند که با او داد و ستد و معامله کنند ، و به اذن خداوند روزی او زیاد شود مادامی که این نوشته با او باشد.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد8، صفحه42)

..........

6) رسول الله(ص) فرمودند: کسى که (سوره حجر) را بخواند ، خداوند او را در برابر نعمتهایى که در این جهان به او بخشیده محاسبه نخواهد کرد.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد6، صفحه535)
حجر،سوره حجر،ثواب حجر،فضیلت حجر،خواص حجر،ثواب سوره حجر،فضیلت سوره حجر،خواص سوره حجر،حجر قرآن،حجر قرآن،فایده حجر،فواید حجر،فایده سوره حجر،فواید حجر،فواید سوره حجر،روایات سوره حجر،احادیث سوره حجر
سوره حجر
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام