کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره محمد چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره محمد چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره محمد) را قرائت نماید ، هنگام خروج از قبر به هر سو رو می کند چهره رسول الله(ص) را می بیند ، و بر خداست که از نهرهای بهشتی به او بنوشاند.
(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد9، صفحه159)
...............
2) امیرالمومنین علی(ع) فرمودند: در (سوره محمد) نشانه ای درباره ما و نشانه ای درباره بنی امیه وجود دارد.
(بحارالانوار،علامه مجلسی، جلد23، صفحه384)
...............
3) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی (سوره محمد) را قرائت کند ، تا ابد دچار شک و تردید نخواهد شد و در دینش شک نمی کند ، و خداوند او را به فقر مبتلا نمی کند ، و از هیچ حاکم و سلطانی نمی ترسد ، و همواره از شک و کفر محفوظ و در امان خواهد بود تا زمان مرگ ، هنگامی که قاری (سوره محمد) از دنیا رفت خداوند هزار فرشته را مأمور می کند تا در قبرش نماز بگذارند و ثواب نماز ایشان برای اوست و او را تا رسیدن به جایگاه امن نزد خداوند همراهی می کنند و همواره در امان خداوند و امان رسول خدا (ص) خواهد بود.
(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه114)
...............
4) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی (سوره محمد) را بنویسد و بر گردن آویزد ، شر جنیان از او دفع می شود و در خواب و بیداری در امنیت است ، و اگر هنگام خواب این نوشته را بالای سر خود بگذارند از هر خطر ناگهانی به اذن خدا حفظ می شود.
(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه53)
...............
5) امام صادق(ع) فرمودند: اگر (سوره محمد) را بنویسند و هنگام جنگ و نزاع به همراه دارند ، از خوف و خطر ناشی از آن در امان می مانند و درهای خوبی ها برایشان گشوده می شود ، و اگر نوشته (سوره محمد) را بشویند و از آب حاصل از آن بنوشند ، برای آرام شدن ترس و اضطراب مفید است.
(الامان من اخطار الاسفار و الازمان ، سید بن طاووس، صفحه89)
محمد،سوره محمد،ثواب محمد،فضیلت محمد،خوامحمد محمد،ثواب سوره محمد،فضیلت سوره محمد،خوامحمد سوره محمد،سوره امام حسین،سور امام حسین،محمد قرآن،محمد قرآن،فایده محمد،فواید محمد،فایده سوره محمد،فواید محمد،فواید سوره محمد،روایات سوره محمد،احادیث سوره محمد
سوره محمد