کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره تحریم چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره تحریم چیست؟1) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره تحریم) را قرائت نماید ، موفق به توبه نصوح و بدون بازگشت به گناه می شود.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد10، صفحه52)

.............

2) امام صادق(ع) فرمودند: اگر (سوره تحریم) را برای شخص محتضری بنویسند ، از سختی جان دادن او کاسته می شود ، و اگر (سوره تحریم) را بخوانند و ثوابش را برای اموات هدیه بفرستند ، همچون برق به آنها می رسد و در عذاب آنها تخفیف داده می شود.

(مستدرک الوسائل، محدث نوری، جلد2، صفحه241)

.............

3) امام صادق(ع)فرمودند: هر كسی (سوره طلاق) و (سوره تحریم) را در نمازهای خود قرائت كند ، خداوند در روز قیامت او را از ترس و خوف و حزن و اندوه در امان می دارد ، و از افتادن در آتش معاف می دارد ، و او را به خاطر تلاوت (سوره طلاق) و (سوره تحریم) وارد بهشت می كند ، و این دو سوره او را حفظ می كنند ، زیرا متعلق به پیامبر اكرم(ص) می باشند.

(ثواب الأعمال،شیخ صدوق، صفحه 118)

.............

4) امام صادق(ع) فرمودند: اگر کسی که اضطراب شدید دارد (سوره تحریم) را قرائت نماید آرامش پیدا می کند ، و اگر بر بیمار صرعی (سوره تحریم) را بخوانند به هوش آید ، و اگر برای کسی که بی خوابی و شب بیداری به سراغش آمده (سوره تحریم) را بخوانند موجب خوابیدن او می شود.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه417)

.............

5) امام صادق(ع) فرمودند: اگر شخصی که بدهکاری و دین زیادی دارد بر قرائت (سوره تحریم) مداومت کند ، همه بدهی اش ادا می شود.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه417)
تحریم،سوره تحریم،ثواب تحریم،فضیلت تحریم،خواص تحریم،ثواب سوره تحریم،فضیلت سوره تحریم،خواص سوره تحریم،تحریم قرآن،فایده تحریم،فواید تحریم،فایده سوره تحریم،فواید تحریم،فواید سوره تحریم،روایات سوره تحریم،احادیث سوره تحریم
سوره تحریم
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام