کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره طارق چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره طارق چیست؟1) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره طارق) را قرائت کند ، خداوند ده برابر تعداد ستارگانی که در آسمان است به او ده حسنه می دهد.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد10، صفحه320)

............

2) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی در نمازهای واجب خود (سوره طارق) را بخواند ، در روز قیامت در نزد خداوند مقام و منزلتی والا خواهد داشت و از همراهان مومنین و یارانشان در بهشت خواهد بود.

(ثواب الأعمال،شیخ صدوق، صفحه 122)

............

3) رسول الله(ص) فرمودند: (سوره طارق) را یاد بگیرید ، زیرا اگر شما می دانستید که چه (اسرار و آثار وبرکاتی) در (سوره طارق) نهفته است ، آنچه در دست دارید را رها می کردید و کارهایتان را تعطیل می کردید و (سوره طارق) را می آموختید و به وسیله (سوره طارق) به خدا تقرب می جستید.

(مستدرک الوسائل، محدث نوری، جلد4، صفحه365)

............

4) امام صادق(ع) فرمودند: هرگاه (سوره طارق) را نوشته و با آب بشویند و با آن آب، زخم را شستشو دهد ، دردش آرام می شود و عفونت نمی کند ، و اگر بر چیزی که به عنوان دوا نوشیده می شود ،(سوره طارق) را بخوانند ، آن نوشیدنی یا دارو موجب شفای او می شود.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه629)
طارق،سوره طارق،ثواب طارق،فضیلت طارق،خواص طارق،ثواب سوره طارق،فضیلت سوره طارق،خواص سوره طارق،طارق قرآن،فایده طارق،فواید طارق،فایده سوره طارق،ثواب های طارق،فواید سوره طارق،روایات سوره طارق،احادیث سوره طارق
سوره طارق