کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره منافقون چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره منافقون چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند: هر كسی (سوره منافقون) را قرائت نماید ، از نفاق مبرا می شود.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد10، صفحه15)

...............

2) امام باقر(ع) فرمودند: سوره جمعه و سوره منافقون را قرائت كن ، زیرا قرائت این دو سوره در روز جمعه در نماز صبح و ظهر و عصر سنت است.

(علل الشرایع، شیخ صدوق، جلد2، صفحه356)

...............

3) امام صادق(ع) فرمودند: برای هر مومنی لازم و شایسته است كه اگر شیعه ما است ، سوره جمعه و سوره اعلی را در شب جمعه بخواند ، و در نماز ظهر روز جمعه (سوره جمعه) و (سوره منافقون) را بخواند ، كه اگر چنین كند مانند ان است كه همسنگ عمل رسول الله(ص) را انجام داده است و پاداش كارهای او و ثواب های او فقط بهشت است.

(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه118)

.............

4) امام باقر(ع) فرمودند: خداوند به وسیله (سوره جمعه) مومنان را گرامی داشته است. رسول الله(ص) سوره جمعه را بشارتی برای مومنان و سوره منافقون را توبیخی برای منافقان قرار داد ، به همین دلیل نباید قرائت این دو سوره را در نماز جمعه ترک کرد.

(تهذیب الاحکام، شیخ طوسی، جلد3، صفحه6)

.............

5) رسول الله(ص) فرمودند: هر كسی (سوره منافقون) را قرائت كند ، از شك و نفاق در دین دور خواهد بود ، و اگر برای دمل ها خوانده شود از بین می رود ، و اگر برای درمان دردهای باطنی و درون بدن خوانده شود آرام می گیرد.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه371)

.............

6) رسول الله(ص) فرمودند: اگر (سوره منافقون) برای بیمار و علیل و دردمندی خواند شود شفا یابد . و امام صادق(ع) فرمودند: اگر کسی (سوره منافقون) را برای درد چشم بخواند دردش آرام گرفته و از بین می رود.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه371)
منافقون،سوره منافقون،ثواب منافقون،فضیلت منافقون،خواص منافقون،ثواب سوره منافقون،فضیلت سوره منافقون،خواص سوره منافقون،منافقون قرآن،منافقون قرآن،فایده منافقون،فواید منافقون،فایده سوره منافقون،فواید منافقون،فواید سوره منافقون،روایات سوره منافقون،احادیث سوره منافقون
سوره منافقون
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام