کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره توبه چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره توبه چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند: هرکسی (سوره توبه) را بنويسد ، آتش به منزل او نمی رسد ، و تا وقتی که اين نوشته با اوست ، آتش به او نزديک نمی شود.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد2، صفحه727)

.................

2) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی سوره های (انفال) و (توبه) را قرائت نماید ، من شفاعت کننده و گواهی دهنده برای او در روز قیامت خواهم بود ، مبنی بر اینکه او از نفاق به دور است.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد5، صفحه6)

.................

3) هر کسی از حيوانات وحشی و درنده می ترسد آيات 128-129 (سوره توبه) را بخواند ، از ناحيه آن حيوانات به او ضرری نمی رسد.

(اصول کافی، شیخ کلینی، جلد2، صفحه625)

.................

4) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی سوره های (انفال) و (توبه) را قرائت نماید ، به تعداد همه مردان و زنان منافق در دنیا، به او ده حسنه داده می شود و ده گناه از او پاک می شود و ده درجه بالا برده می شود ، و عرش و حاملان آن در ایام زندگی او در دنیا بر او درود می فرستند.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد5، صفحه6)

.................

5) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی سوره های (انفال) و (توبه) را قرائت نماید ، هرگز نفاق وارد قلب او نمی شود ، و در زمره شیعیان از امر حسابرسی فراغت یابد.

(تفسیر عیاشی،شیخ محمد بن مسعود بن عیاشی سمرقندى، جلد2، صفحه46)
توبه،سوره توبه،ثواب توبه،فضیلت توبه،خواص توبه،ثواب سوره توبه،فضیلت سوره توبه،خواص سوره توبه،توبه قرآن،توبه قرآن،فایده توبه،فواید توبه،فایده سوره توبه،فواید توبه،فواید سوره توبه،روایات سوره توبه،احادیث سوره توبه،سوره برائت،ثواب سوره برائت،فضیلت سوره برائت،خواص سوره برائت،سوره توبه در قرآن
سوره توبه
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام