کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره مزمل چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره مزمل چیست؟1) رسول الله(ص) فرمودند: هر كسی (سوره مزمل) را قرائت نماید ، سختی های دنیا و آخرت از او دفع می شود.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد10، صفحه157)

............

2) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی (سوره مزمل) را در شب جمعه (صد مرتبه) بخواند ، خداوند صد گناه از او می آمرزد و هزار حسنه به وی عطا می کند.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه515)

............

3) امام صادق(ع) فرمودند: هر كسی (سوره مزمل) را در نماز عشای خود در آخر شب بخواند ، شب و روز به عنوان دو شاهد به همراه (سوره مزمل) به نفع قاری (سوره مزمل) شهادت می دهند ، و خداوند به او زندگی پاك داده و با مرگ پاك از دنیا می رود.

(ثواب الأعمال،شیخ صدوق، صفحه 120)

............

4) رسول الله(ص) فرمودند: هر كسی (سوره مزمل) را قرائت نماید ، اجری همانند كسی كه در راه خداوند بندگانی را به تعداد جنیان و شیاطین آزاد كند عطا می شود ، و سختی دنیا و آخرت از او برداشته می شود ، و هر کس بر قرائت (سوره مزمل) مداومت ورزد رسول خدا(ص) را در خواب خواهد دید ، و می تواند آنچه دلش می خواهد از ایشان درخواست نماید.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه515
مزمل،سوره مزمل،ثواب مزمل،فضیلت مزمل،خواص مزمل،ثواب سوره مزمل،فضیلت سوره مزمل،خواص سوره مزمل،مزمل قرآن،فایده مزمل،فواید مزمل،فایده سوره مزمل،فواید مزمل،فواید سوره مزمل،روایات سوره مزمل،احادیث سوره مزمل
سوره مزمل