کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره ضحی چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره ضحی چیست؟نکته: این سوره به تنهایی در نماز جایز نبوده و باید همراه با (سوره انشراح) به عنوان یک سوره خوانده شود ، یعنی سوره انشراح و سوره ضحی باهم یک سوره محسوب میشوند ، مثل سوره فیل و قریش ، که باهم یک سوره محسوب میشوند.

1) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی (سوره ضحی) را شب یا روز زیاد بخواند ، چیزی در حضورش نیست مگر اینکه به نفع او شهادت می دهند ، حتی مو و پوست و گوشت و استخوانش ، خداوند پس از این شهادت ها می گوید : شهادت شما را برای این بنده ام پذیرفتم ، او را به بهشت ببرید تا هر چه که دوست دارد به او عطا شود ، گوارایش باد.

(ثواب الأعمال،شیخ صدوق، صفحه 123)

.............

2) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره ضحی) را قرائت نماید ، از جمله کسانی هست که خداوند از او راضی است ، و رسول خدا(ص) از او شفاعت می کند ، و به تعداد همه یتیم ها و مستمندان ، خداوند ده حسنه به او عطا می کند.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد10، صفحه379)

.............

3) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی در شب بیست و سوم ماه رجب دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت پس از حمد 5 مرتبه سوره (سوره ضحی) را بخواند ، خداوند به تعداد حروف (سوره ضحی) و به تعداد کافران ، در بهشت به او درجه می دهد ، همچنین ثواب هفتاد حج و ثواب کسانی که در هزار تشییع جنازه شرکت کرده و کسی که هزار مریض را عیادت کرده و ثواب کسی که هزار حاجت مسلمانان را برآورده کرده به او داده می شود.

(اقبال الاعمال،سید بن طاووس، جلد3، صفحه260)

.............

4) اگر (سوره ضحی) را برای یک امر فراموش شده بخواند به یاد می آورد.

(مصباح کفعمی، صفحه460)

.............

5) امام صادق(ع) فرمودند: بین دو سوره دریک رکعت نماز جمع مکن ، مگر در (سوره های ضحی و انشراح) و (سوره های فیل و قریش).

(وسائل الشیعه، شیخ حر عاملی، جلد6، صفحه55)
ضحی،سوره ضحی،ثواب ضحی،فضیلت ضحی،خواص ضحی،ثواب سوره ضحی،فضیلت سوره ضحی،خواص سوره ضحی،ضحی قرآن،فایده ضحی،فواید ضحی،فایده سوره ضحی،ثواب های ضحی،فواید سوره ضحی،روایات سوره ضحی،احادیث سوره ضحی
سوره ضحی
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام