سوره یس

ثواب و خواص و فضیلت سوره یس چیست؟

ثواب و خواص و فضیلت سوره(یس) چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند: هر كس سوره (یس) را برای رضای خدا بخواند ، خداوند او را خواهد بخشید و اجری همانند 12 ختم قرآن به او خواهد داد.
(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد8، صفحه254)
...............
2) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی سوره (یس) را قرائت کند ، 1) اگر گرسنه باشد سیرگردد؛ 2) اگر تشنه باشد، سیراب گردد؛ 3) اگر عریان باشد، پوشانیده گردد؛ 4) اگر عزب باشد، ازدواج كند؛ 5) اگر ترسان باشد، امنیت یابد؛ 6) اگر مریض باشد، عافیت یابد؛ 7) اگر زندانی باشد، نجات یابد؛ 8) اگر مسافر باشد، در سفرش یاری شود؛ 9) نزد میت خوانده نمی شود مگر اینكه خدا بر او آسان گیرد؛ 10) اگر گمشده داشته باشد، گمشده اش را پیدا كند.
(المصباح كفعمی، صفحه182)
...............
3) امام صادق(ع) فرمودند: هر چیز قلبى دارد و قلب قرآن (یس) است.
(ثواب الأعمال،شیخ صدوق، صفحه 111)
...............
4) رسول الله(ص) فرمودند: سوره (یس) در تورات به عنوان (عمومیت آفرین) نامیده شده است ، سؤال شد از چه رو به آن عمومیت آفرین گفته می‌شود؟ رسول الله(ص) فرمودند: زیرا کسى که همدم و همنشین این سوره باشد او را مشمول تمام خیر دنیا و آخرت می کند.
(المصباح كفعمی، صفحه444)
...............
5) امام باقر(ع) فرمودند: هر کس سوره یس را یکبار در طول عمرش تلاوت کند خداوند به تعداد همه آفریدگان در دنیا و همه آفریدگان در آخرت و آسمان به ازاى هر یک، برای او دو هزار هزار پاداش و حسنه می نویسد. به همان تعداد از گناهانش پاک می سازد و نادارى و بدهکارى و خانه خرابى و درماندگى و دیوانگى و وسواس و بیمارى خطرناک را از او دور می سازد. خداوند دشوارى و هراس مرگ را از او می کاهد و خود قبض روحش را به دست می گیرد و از آنان باشد که خداوند فراخناکى در زندگى و شادمانى هنگام دیدارش با خدا (مرگ) و خشنودى به پاداش خداوند در سراى واپسین را براى آنان تضمین نموده است و خدای تعالی به همه فرشتگان در آسمان‌ها و زمین می فرماید: بی ‌گمان از فلانى خشنود شدم؛ پس براى او آمرزش جویید.
(ثواب الأعمال،شیخ صدوق، صفحه 111-112)
...............
6) امام صادق(ع) فرمودند: هر کس سوره (یس) را در روز بخواند ، در تمام طول روز محفوظ و پُر روزى خواهد بود ، و هر کس سوره (یس) را در شب پیش از خوابیدن بخواند ، خداوند هزار فرشته را بر او مأمور می کند که او را از هر شیطان رانده شده و از هر آفتى حفظ کنند.
(ثواب الأعمال،شیخ صدوق، صفحه 111)
یس،یاسین،سوره یس،سوره یاسین،ثواب یس،ثواب یاسین،خواص یس،خواص یاسین،فضیلت یس،فضیلت یاسین،ثواب سوره یس،ثواب سوره یاسین،خواص سوره یس،خواص سوره یاسین،فضیلت سوره یس،فضیلت سوره یاسین،فایده یس،فایده یاسین،فایده سوره یس،فایده سوره یاسین
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام