کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره جن چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره جن چیست؟1) رسول الله(ص) فرمودند: هر كسی (سوره جن) را قرائت كند ، خداوند به تعداد همه جنیان و شیطان هایی كه رسول الله(ص) را تصدیق یا تكذیب كردند ، ثواب آزادی بنده به او خواهد داد.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد1، صفحه140)

..........

2) امام صادق(ع) فرمودند: هر كسی (سوره جن) را زیاد قرائت كند ، در دنیا آزاری از جنیان به او نمی رسد ، و نه چشم زخمی و نه سحر و نه مكری ، و همراه رسول الله(ص) خواهد بود.

(ثواب الأعمال،شیخ صدوق، صفحه 120)

..........

3) رسول الله(ص) فرمودند: هر كسی بر تلاوت (سوره جن) مداومت ورزد ، پیامبر خدا(ص) را در خواب می بیند و هر چه بخواهد به او داده می شود.

(بحارالانوار، علامه مجلسی، جلد53، صفحه33)

..........

4) هر كسی (سوره جن) را بخواند و بشوید و بنوشد ، هر چه بشنود یاد بگیرد ، و با هر كسی مناظره كند غالب گردد.

(المصباح،کفعمی، صفحه 459)

..........

5)  اگر صاحب حزن و اندوه (سوره جن) را بخواند ، اندوهش به شادی مبدل می گردد و اگر قرض دار (سوره جن) را به نیت ادای قرض بخواند ، ادا می گردد ، و اگر (سوره جن) برای اسیری خوانده شود آزاد می شود.

(المصباح،کفعمی، صفحه 459)

..........

6) امام صادق(ع) فرمودند: قرائت (سوره جن) موجب فرار شیطان از آن جایگاه می شود ، و كسی كه می خواهد به سراغ سلطان و حاكم ستمگری برود با خواندن (سوره جن) امنیت می یابد ، و نیز کسی که سرگردان است با قرائت (سوره جن) خداوند راه برون شدنش را آسان می کند ، همچنین هر کس بر قرائت (سوره جن) مداومت ورزد در حالی که در تنگی و سختی باشد خداوند باب گشایش را بر روی او باز می کند.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه505)
جن،سوره جن،ثواب جن،فضیلت جن،خواص جن،ثواب سوره جن،فضیلت سوره جن،خواص سوره جن،جن قرآن،فایده جن،فواید جن،فایده سوره جن،فواید جن،فواید سوره جن،روایات سوره جن،احادیث سوره جن
سوره جن