سوره قدر

ثواب و خواص و فضیلت سوره قدر چیست؟

ثواب و خواص و فضیلت (سوره قدر) چیست؟


1)امام باقر(ع) فرمودند : هرکس سوره‏ (قدر) را با صدای بلند بخواند ، مانند کسى است که در راه خدا شمشیر کشیده و میجنگد ، و هرکس آن را آهسته بخواند مانند کسى است که در راه خدا در خون خود بغلطد، و هرکس ده بار آن را بخواند به اندازه هزار گناه از گناهانش آمرزیده شود.
(اصول کافی ، شیخ کلینی ، جلد2، صفحه 621)
...........
2)امام صادق(ع) فرمودند: هرکه (سوره قدر) را در نماز واجب قرائت کند، منادى از طرف خدا او را صدا زند که اى بنده خدا گناه گذشته تو بخشیده شد، عمل را از سر بگیر.
(وسائل الشیعه ، شیخ حر عاملی، جلد6، صفحه 149)
...........
3)کسى که (سوره قدر)‏ را هفت مرتبه نزد قبر مؤمنى بخواند خداوند متعال فرشته اى را به آنجا فرستاده تا خدا را در همان مکان عبادت کند و براى خواننده و میّت ثواب عبادت آن فرشته منظور می شود و وقتى خداوند میّت را از قبر بیرون آورد به واسطه آن فرشته موکّل ، هول و هراس را از او بر طرف می کند تا داخل بهشتش نماید.
(کامل الزیارات ، ابن قولویه، صفحه 322)
...........
4)هر کس هنگام خوابیدن یازده بار (سوره قدر) را قرائت کند، خداوند یازده فرشته را بر او می گمارد تا او را از تمام شیطان هاى رانده شده تا به صبح حفظ کنند.
(فلاح السائل و نجاح المسائل ، سید بن طاووس، صفحه 281)
...........
5)امام جواد(ع) فرمودند: کسی که (سوره قدر) را در هر روز و شب ، (هفتاد و شش) بار بخواند؛ خداوند برای او هزار فرشته می آفریند که ثواب خواندن این سوره را (سی و شش) هزار سال بنویسند و خداوند استغفار این ملائکه را مضاعف می کند
(مستدرک الوسائل ، محدث نوری، جلد4، صفحه 293)
...........
6)امام كاظم (ع) فرمودند : برای خداوند در روز جمعه هزار نفحه رحمت است كه به هر بنده ای به اندازه ای از این رحمت عطا می كند و هر كس (سوره قدر) را بعد از ظهر جمعه (صد مرتبه) قرائت نماید ، خداوند همه آن هزار نفحه رحمت را به او خواهد داد.
(امالی ، شیخ صدوق، صفحه 703)
...........
7)امام باقر(ع) فرمودند: هر كس (سوره قدر) را هر شب (صد مرتبه) تلاوت نماید ، پیش از آغاز صبح بهشت را خواهد دید.
(جامع احادیث شیعه ، جلد15، صفحه 126)
...........
8)امام باقر (ع) در جواب شخصی كه كه توان ادای قرض را نداشت فرمودند: زیاد استغفار كن و سوره قدر را  فراوان بخوان.
(اصول کافی ، شیخ کلینی، جلد5 ، صفحه 317)
...........
9)امام صادق(ع) فرمودند : هر كس (سوره قدر) را بر آب بخواند و از آن آب بنوشد ، خداوند نوری در چشمان او قرار می دهد.
(مستدرک الوسائل ، محدث نوری، جلد4، صفحه 314)
...........
10)امام رضا(ع) فرمودند : هر کس قبر مؤمنی را زیارت کند و در کنار قبرش (سوره قدر) را (هفت مرتبه) قرائت کند ، خداوند هم او و هم صاحب قبر را می آمرزد.
(من لا یحضره الفقیه ، شیخ صدوق، جلد1، صفحه 181)
قدر،سوره قدر،ثواب قدر،شب قدر،ثواب سوره قدر،فضیلت قدر،فضیلت سوره قدر،خواص قدر،خواص سوره قدر،فایده قدر،فایده سوره قدر،فواید قدر،فواید سوره قدر،ثواب قرائت قدر،انا انزلنا،روایات قدر،احادیث قدر،روایات سوره قدر،احادیث سوره قدر،سوره انا انزلنا،ثواب انا انزلنا،فضیلت انا انزلنا
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام