کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره قصص چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره قصص چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند: اگر كسی (سوره قصص) را قرائت كند ، 10 برابر تعداد كسانی كه حضرت موسی(ع) را تصدیق یا تكذیب كرده اند به او حسنه داده می شود و تمامی فرشتگان آسمان و زمین در روز قیامت، به سود او شهادت می دهند كه او راستگو و درستكار بوده است.
(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد7، صفحه412)
.................
2) امام صادق(ع) فرمودند: اگر نوشته (سوره قصص) را بر كسی كه درد شكم یا بیماری طحال یا درد كبد یا هر گونه درد دیگری در درون بدن دارد بیاویزند ، بهبود می یابد.
(مصباح کفعمی، صفحه456)
.................
3) امام صادق(ع) فرمودند: اگر كسی سوره های طواسین (سوره هایی كه با طسم و طس آغاز شده باشد) (سوره شعراء ، سوره قصص ، سوره نمل) را در شب جمعه قرائت كند ، از جمله اولیاء الهی است كه در جوار الهی خواهد بود ، و در دنیا هیچ ناراحتی به او نخواهد رسید ، و خداوند در آخرت چندان از نعمت های بهشتی به او عطا می كند كه راضی شود ، و خدا بیش از حد رضایت او به وی عطا خواهد كرد ، و او را با صد همسر از حوریان بهشتی تزویج می كند.
(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه109)
قصص،سوره قصص،ثواب قصص،فضیلت قصص،خواص قصص،ثواب سوره قصص،فضیلت سوره قصص،خواص سوره قصص،قصص قرآن،قصص قرآن،فایده قصص،فواید قصص،فایده سوره قصص،فواید قصص،فواید سوره قصص،روایات سوره قصص،احادیث سوره قصص
سوره قصص