کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره زخرف چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره زخرف چیست؟1) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره زخرف) را قرائت نماید ، در شمار کسانی خواهد بود که روز قیامت به ایشان گفته می شود ای بندگان خدا، هیچ ترس و اندوهی بر شما نیست، بدون حسابرسی به بهشت وارد شوید.
(مجمع البیان، شیخ طبرسی، جلد9، صفحه66)
..............
2) امام باقر(ع) فرمودند: هر کسی بر قرائت (سوره زخرف) مداومت ورزد ، خداوند او را از فشار قبر و دیگر مشکلات در قبر ایمنی می دهد تا هنگامی که بر پروردگارش وارد شود و آنگاه به امر خداوند در بهشت جای می گیرد.
(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه113)
..............
3) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره زخرف) را بنویسد و پس از شستن از آب آن بنوشد ، در بیماریهایی که به آن مبتلا می شود ، نیازی به دارو نخواهد داشت ، و و اگر این آب را بر روی شخصی که بیماری صرع دارد بپاشند به هوش خواهد آمد.
(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد4، صفحه843)
..............
4) اگر از آب حاصل از شسته شدن (سوره زخرف) به زنی که اطاعت از شوهر نمی کند بنوشانند ، مطیع خواهد شد.
(مصباح کفعمی، صفحه457)
..............
5) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی (سوره زخرف) را بنویسد و با خود داشته باشد ، از شر هر حاکم و پادشاهی در امان خواهد بود ، و نزد مردم از محبوبیت برخوردار می شود.
(الامان من اخطار الاسفار و الازمان ، سید بن طاووس، صفحه89)
زخرف،سوره زخرف،ثواب زخرف،فضیلت زخرف،خوازخرف زخرف،ثواب سوره زخرف،فضیلت سوره زخرف،خوازخرف سوره زخرف،سوره امام حسین،سور امام حسین،زخرف قرآن،زخرف قرآن،فایده زخرف،فواید زخرف،فایده سوره زخرف،فواید زخرف،فواید سوره زخرف،روایات سوره زخرف،احادیث سوره زخرف
ثواب و خواص و فضیلت سوره زخرف چیست؟