کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره حاقه چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره حاقه چیست؟1) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره حاقه) را قرائت نماید ، خداوند در حسابرسی او آسانگیری می کند.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد10، صفحه102)

............

2) امام صادق(ع) فرمودند: (سوره حاقه) را زیاد بخوانید ، زیرا قرائت آن در نمازهای واجب و مستحب از نشانه های ایمان به خدا و رسول اوست، (سوره حاقه) درباره امیرالمومنین علی(ع) و معاویه نازل شده است ، دین قاری (سوره حاقه) از او سلب نخواهد شد تا اینکه خداوند را دیدار کند.

(ثواب الأعمال،شیخ صدوق، صفحه 119)

............

3) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی یازده آیه از (سوره حاقه) را بخواند ، خدای تعالی او را از فتنه دجال نگاه می دارد ، و اگر همه (سوره حاقه) را بخواند ، موجب نورانی شدن او از سر تا پا می شود.

(روض الجنان و روح الجنان،ابوالفتوح رازی، جلد19، صفحه373)

............

4) رسول الله(ص) فرمودند: اگر (سوره حاقه) را بنویسند و زن باردار آن را به همراه خود داشته باشد ، فرزندی که در شکم دارد به اذن خداوند حفظ می شود ، و اگر (سوره حاقه) را بنویسند پس از شستن آب آن را به طفل شیرخوار بدهند تا بنوشد ، آن طفل دارای حافظه و هوش بسیار می شود.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه467)

............

5) امام صادق(ع) فرمودند: اگر کودکی از آب نوشته شده (سوره حاقه) بنوشد ، بسیار باهوش می شود ، و خداوند او را سلامت می دارد ، و به بهترین شکل رشد و نمو می کند.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه467)

............

6) اگر نوشته (سوره حاقه) را زن باردار همراه خود داشته باشد ، جنین در شکم از هر آفت و سویی حفظ می شود.

(المصباح،کفعمی، صفحه 458)
حاقه،سوره حاقه،ثواب حاقه،فضیلت حاقه،خواص حاقه،ثواب سوره حاقه،فضیلت سوره حاقه،خواص سوره حاقه،حاقه قرآن،فایده حاقه،فواید حاقه،فایده سوره حاقه،فواید حاقه،فواید سوره حاقه،روایات سوره حاقه،احادیث سوره حاقه
سوره حاقه