کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره نمل چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره نمل چیست؟


1) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره نمل) را قرائت نماید ، خداوند 10 برابر تعداد کسانی که حضرت سلیمان(ع) را تصدیق یا تکذیب کرده اند و نیز تعداد کسانی که پیامبران الهی هود(ع)، شعیب(ع)، صالح(ع) و ابراهیم(ع) را تایید و یا تکذیب کرده اند حسنه به او داده می شود ، او در حالی از قبرش خارج می شود که ذکر لا اله الا الله به لب دارد.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد7، صفحه361)

..............

2) امام صادق(ع) فرمودند: اگر كسی سوره های طواسین (سوره هایی كه با طسم و طس آغاز شده باشد) (سوره شعراء ، سوره قصص ، سوره نمل) را در شب جمعه قرائت كند ، از جمله اولیاء الهی است كه در جوار الهی خواهد بود ، و در دنیا هیچ ناراحتی به او نخواهد رسید ، و خداوند در آخرت چندان از نعمت های بهشتی به او عطا می كند كه راضی شود ، و خدا بیش از حد رضایت او به وی عطا خواهد كرد ، و او را با صد همسر از حوریان بهشتی تزویج می كند.
(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه109)

..............

3) رسول الله(ص) فرمودند: اگر کسی (سوره نمل) را بر پوست آهویی بنویسند و آن را در منزل خود قرار دهد ، هیچ مار و عقرب و کرم و ملخ و سگ درنده و گرگ آزار دهنده ای به خانه اش نزدیک نمی شود.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد4، صفحه199)

..............

4) جهت برآورده شدن حاجات ، 12 هزار مرتبه آیه 62 سوره نمل (امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء) را بخواند ، که در همان هفته اول مقصود حاصل می گردد.

(زادالمعاد، علامه مجلسی، صفحه500)
نمل،سوره نمل،ثواب نمل،فضیلت نمل،خواص نمل،ثواب سوره نمل،فضیلت سوره نمل،خواص سوره نمل،نمل قرآن،نمل قرآن،فایده نمل،فواید نمل،فایده سوره نمل،فواید نمل،فواید سوره نمل،روایات سوره نمل،احادیث سوره نمل
سوره نمل
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام