کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره زلزال چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره زلزال چیست؟


1) امام صادق(ع) فرمودند: از قرائت (سوره زلزال) خسته نشوید ، زیرا هر کسی در نمازهای مستحب خود (سوره زلزال) را بخواند ، آزار زلزله ای بر او نخواهد رسید و بوسیله زلزله یا صاعقه یا آفتی از آفات دنیایی نخواهد مرد ، و وقتی وفات کرد دستور می دهند او را به بهشت برند ، و خداوند می فرماید: ای بنده من در هر جای بهشت که دوست داشتی جای گیر.

(ثواب الأعمال،شیخ صدوق، صفحه 124)

..............

2) امام رضا(ع) فرمودند که رسول الله(ص) فرمودند: قرائت (سوره زلزال) برابر یک چهارم قرآن است ، و چهار مرتبه قرائت (سوره زلزال) را معادل یک ختم قرآن دانسته اند.

(عیون اخبار الرضا(ع)،شیخ صدوق، جلد1، صفحه41)

..............

3) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی در شب جمعه دو رکعت نماز گزارد و در هر رکعت بعد از حمد پانزده مرتبه (سوره زلزال) را قرائت نماید ، خداوند او را از عذاب قبر و از سختی های هولناک قیامت ایمن می دارد.

(مصباح،کفعمی، صفحه407)

..............

4) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره زلزال) را بنویسد و به سارقی بخوراند ، به دزدی های خود اقرار کرده و رسوا می شود.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه725)

..............

5) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی (سوره زلزال) را بنویسد و با خود همراه داشته باشد یا آن را قرائت نماید ، و بعد بر شخصی که از او می ترسد وارد شود ، از آنچه می ترسد در امان خواهد بود.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه725)

..............

6) امام صادق(ع) فرمودند: اگر (سوره زلزال) بر ظرف جدیدی نوشته شود و بیماری که لرزش دارد به آن بنگرد ، به اذن خدا تا سه روز دیگر بهبود می یابد.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه725)

..............

7) مردی به حضور رسول الله(ص) رسید و گفت: ای رسول خدا(ص) ، سوره ای از قرآن بگو تا بخوانم ، پیامبر اعظم(ص) فرمودند: سه سوره از سوره هایی را که با  (الر) آغاز می شود (سوره یونس ، سوره هود ، سوره یوسف ، سوره ابراهیم ، سوره حجر) را بخوان ، آن مرد گفت: من پیرم و مشکلاتی دارم نمی توانم آن را بخوانم ، پیامبر اعظم(ص) فرمودند: سه سوره از سوره هایی را که با (حم) آغاز می شود (سوره غافر ، سوره فصلت ، سوره شوری ، سوره زخرف ، سوره دخان ، سوره جاثیه ، سوره احقاف) را بخوان ، آن مرد همان حرف قبلی را تکرار کرد ، پیامبر اعظم(ص)  فرمودند: سه سوره از سوره های (مسبحات) را بخوان (سوره حدید ، سوره حشر ، سوره صف ، سوره اعلی ، سوره جمعه ، سوره تغابن) ، باز هم آن پیرمرد همان جمله قبل را تکرار کرد و گفت:  ای رسول خدا(ص)  یک سوره جامع را بگو ، آنگاه رسول الله(ص) فرمودند: سوره (زلزال) را قرائت کن ، آنگاه رسول خدا(ص) برایش (سوره زلزال) را قرائت کرد ، وقتی به پایان (سوره زلزال) رسید ، پیرمرد گفت: قسم به خدایی که تو را به حق مبعوث کرد همین برایم کافی است و بر  آن نمی افزایم ، وقتی پیرمرد آنجا را ترک می کرد: پیامبراکرم(ص) فرمودند: آن پیرمرد رستگار شد.

(بحارالانوار، علامه مجلسی، جلد89، صفحه334)
زلزال،سوره زلزال،ثواب زلزال،فضیلت زلزال،خواص زلزال،ثواب سوره زلزال،فضیلت سوره زلزال،خواص سوره زلزال،زلزال قرآن،فایده زلزال،فواید زلزال،فایده سوره زلزال،ثواب های زلزال،فواید سوره زلزال،روایات سوره زلزال،احادیث سوره زلزال
سوره زلزال
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام