سوره نباء

ثواب و خواص و فضیلت سوره نباء چیست؟

ثواب و خواص و فضیلت سوره(نباء) چیست؟

1) رسول الله(ص) فرمودند: (سوره نباء) را یاد بگیرید ، اگر می دانستید چه برکات و آثاری در (سوره نباء) نهفته است ، کارهایتان را تعطیل می کردید و آن را می آموختید و به وسیله آن به خدا تقرب می جستید ، و خداوند به واسطه آن گناهان شما را می آمرزد ، جز شرک ورزیدن به او.
(مستدرک الوسائل ، محدث نوری، جلد4، صفحه 366)
................
2) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره نباء) را قرائت نماید ، خداوند در روز قیامت از شراب خنک به وی بنوشاند.
(مجمع البیان ، شیخ طبرسی، جلد10، صفحه 237)
................
3) امام صادق(ع) فرمودند: منظور از نبأ عظیم در (سوره نباء) ، ولایت امیرالمومنین علی(ع) است.
(بحارالانوار، علامه مجلسی، جلد24، صفحه352)
................
4) وقتی از امام باقر(ع) درباره تفسیر (سوره نباء) پرسیدند ، از قول امیرالمومنین علی(ع) فرمودند: خداوند هیچ آیه ای بزرگتر از من و هیچ نبأ عظیمی عظیم تر از من ندارد.
(تفسیر ابی حمزه ثمالی، صفحه350)
................
5) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی قرائت (سوره نباء) را یک سال ادامه دهد و هر روز آن را قرائت نماید ، از سال خارج نشود مگر اینکه خانه خدا را زیارت خواهد کرد.
(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه121)
................
6)هر کسی (سوره نباء) را بر پوست آهویی با گلاب و زعفران بنویسد و با خود همراه داشته باشد خوابش کم و بیداری اش زیاد می شود و در امان و حفظ خداوند خواهد بود ، و اگر نوشته (سوره نباء) را به بازو ببندد ، موجب زیاد شدن نیرویش می شود و نوشیدن آب شسته شده (سوره نباء) بیماری های شکم را از بین می برد.
(مصباح کفعمی، صفحه459)
نبا،سوره نبا،ثواب نبا،فضیلت نبا،خواص نبا،ثواب سوره نبا،فضیلت سوره نبا،خواص سوره نبا،سوره والنبا،والنبا،نبا قرآن،نبا قرآن،فایده نبا،فواید نبا،فایده سوره نبا،فواید نبا،فواید سوره نبا،روایات سوره نبا،احادیث سوره نبا
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام